
Dostępność:Chwilowo niedostępny — zapytaj o termin
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:G01642
Stan magazynowy:
Kod EAN:5901477119729
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:1,15 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 61 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Profesjonalne cęgi do rur typu szwedzkiego z mechanizmem ślimakowym, przeznaczone do montażu i demontażu instalacji wodnych, gazowych oraz grzewczych. Konstrukcja ze stali stopowej chromowo-wanadowej zapewnia trwałość przy pracy z rurami stalowymi, miedzianymi i z tworzyw sztucznych.
Pozwala na precyzyjną regulację rozwarcia szczęk bez konieczności zmiany uchwytu. Ślimak zapewnia stopniowe dopasowanie do średnicy rury i stabilne mocowanie podczas pracy – szczęki nie rozchylają się pod obciążeniem.
Proces hartowania zwiększa twardość powierzchni roboczej szczęk, co zapobiega ich odkształceniu podczas ściskania rurociągów stalowych. Uzębienie szczęk wnika w powierzchnię rury, eliminując poślizg przy obracaniu.
Stal chromowo-wanadowa łączy sprężystość z odpornością na pękanie. Dodatek chromu zwiększa odporność na korozję, a wanad poprawia wytrzymałość na zginanie – ramiona narzędzia nie ulegają trwałemu odkształceniu przy dużych obciążeniach.
Większa długość ramion zwiększa dźwignię, co przekłada się na mniejszy wysiłek potrzebny do wywierania siły ściskającej. Umożliwia to skuteczne luzowanie zaciskanych połączeń gwintowanych bez nadmiernego wysiłku fizycznego.
| Model | G01642 |
| Maksymalna średnica rury | 1,5" (48 mm) |
| Typ konstrukcji | Klucz szwedzki z mechanizmem ślimakowym |
| Materiał korpusu | Stal stopowa chromowo-wanadowa (Cr-V) |
| Materiał szczęk | Stal hartowana |
| Typ rękojeści | Izolowana gumowymi nakładkami |
| Seria | PROFI |
Oznaczenie 1,5" odnosi się do nominalnej średnicy wewnętrznej rury w calach (1 cal = 25,4 mm). Średnica zewnętrzna rury 1,5" wynosi około 48 mm. Przed użyciem należy zweryfikować, czy szczęki obejmują rurę na co najmniej 60% jej obwodu – tylko wtedy zapewniony jest bezpieczny chwyt bez ryzyka uszkodzenia powierzchni.
Przed rozpoczęciem pracy należy wyregulować rozwarcie szczęk za pomocą mechanizmu ślimakowego, obracając pokrętło regulacyjne. Szczęki powinny przylegać do rury na całej szerokości powierzchni roboczej. Podczas obracania rury należy wywierać nacisk prostopadle do osi rurociągu – uniknięcie skośnego obciążenia zapobiega uszkodzeniu uzębienia szczęk.
Po zakończeniu pracy należy oczyścić szczęki z zanieczyszczeń i resztek uszczelnień. Mechanizm ślimakowy wymaga okresowego smarowania smarem technicznym – zapobiega to zacinaniu się regulacji. Narzędzie należy przechowywać w suchym miejscu, aby uniknąć korozji powierzchni roboczych szczęk.
Cęgi do rur nie są przeznaczone do dokręcania nakrętek sześciokątnych ani elementów o krawędziach – w takich przypadkach należy użyć klucza płaskiego lub nasadowego. Nie należy wydłużać ramion za pomocą rur stalowych w celu zwiększenia dźwigni – może to prowadzić do pęknięcia korpusu narzędzia.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.