
Dostępność:Dostępny u producenta — wysyłka w 3 dni
Czas wysyłki:3 dni
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:51140
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083511400
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,06 kg
Jednostka:SZT
Rozmiar [mm]:14
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 3 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Klucz płasko-oczkowy łączący funkcję klucza płaskiego i oczkowego w jednym narzędziu. Rozmiar 14mm przeznaczony do nakrętek i śrub sześciokątnych o tym wymiarze.
Jeden koniec z główką płaską do pracy w ograniczonej przestrzeni, drugi z główką oczkową zapewniającą większy moment obrotowy i lepszy kontakt z nakrętką na sześciu powierzchniach.
Stal węglowa charakteryzuje się odpornością na odkształcenia pod obciążeniem oraz odpornością na ścieranie przy częstym użytkowaniu. Materiał zapewnia stabilność wymiarową klucza.
Kąt 15° między osią trzpienia a główką oczkową umożliwia pracę w miejscach z ograniczonym dostępem i pozwala na zmianę pozycji klucza co 30° obrotu, przyspieszając dokręcanie.
Klucz 14mm stosowany w instalacjach hydraulicznych, pracach mechanicznych przy silnikach spalinowych, montażu mebli oraz w konstrukcjach stalowych gdzie występują śruby M8 i M10.
| Model | 51140 |
| Marka | VOREL |
| Rozmiar klucza | 14 mm |
| Materiał wykonania | Stal węglowa |
| Kąt odchylenia główki oczkowej | 15° |
| Typ narzędzia | Klucz płasko-oczkowy |
Klucz 14mm przeznaczony jest do nakrętek i łbów śrub o wymiarze klucza 14mm. Typowo odpowiada to śrubom metrycznym M8 i M10. Przed rozpoczęciem pracy należy sprawdzić, czy klucz dokładnie przylega do wszystkich krawędzi nakrętki - luz może prowadzić do uszkodzenia krawędzi.
Główka oczkowa zapewnia kontakt na sześciu powierzchniach nakrętki, minimalizując ryzyko uszkodzenia krawędzi przy większych momentach obrotowych. Główka płaska stosowana jest tam, gdzie brak miejsca na założenie klucza oczkowego lub przy wstępnym luzowaniu/dokręcaniu. Kąt 15° pozwala na pracę z ograniczonym zakresem ruchu - po każdym przełożeniu klucza można kontynuować dokręcanie.
Po zakończeniu pracy zaleca się usunięcie zabrudzeń i pozostałości oleju lub smaru. Klucze ze stali węglowej należy chronić przed wilgocią - po kontakcie z wodą lub w warunkach wysokiej wilgotności warto zabezpieczyć powierzchnię cienką warstwą oleju konserwacyjnego. Przechowywanie w suchym miejscu wydłuża okres użytkowania.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Klient: Ag...at,data zakupu 11-01-2021 12:45
Klient: MA...KI,data zakupu 23-07-2020 18:08
Klient: Wa...ka,data zakupu 19-01-2020 20:04
Klient: An...ek,data zakupu 16-12-2019 09:02
Klient: Ca...ło,data zakupu 12-11-2019 16:16
Klient: Bo...uś,data zakupu 07-11-2019 13:29
Klient: se...te,data zakupu 09-10-2019 14:43
Klient: Ma...ki,data zakupu 12-12-2017 17:16