
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:56628
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083061851
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,30 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 7 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Klucz imbusowy z rękojeścią i kulką na trzpieniu, wykonany ze stali chromowo-wanadowej CrV 6150. Konstrukcja z kulką umożliwia pracę pod kątem do 25°, co ułatwia dostęp do śrub w trudno dostępnych miejscach.
Stop stali o podwyższonej zawartości chromu i wanadu zapewnia zwiększoną twardość i odporność na zużycie. Materiał ten charakteryzuje się odpornością na deformacje przy dużych momentach obrotowych, co przekłada się na dłuższą żywotność narzędzia w warunkach intensywnej eksploatacji.
Kulka na końcu trzpienia sześciokątnego pozwala na pracę pod kątem do 25° względem osi śruby. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne przy ograniczonym dostępie do elementów złącznych, gdzie niemożliwe jest ustawienie klucza prostopadle do powierzchni montażowej.
Dwukomponentowa rękojeść z miękkim pokryciem zapewnia stabilny chwyt i zmniejsza zmęczenie dłoni podczas długotrwałej pracy. Antypoślizgowa powierzchnia utrzymuje pewny kontakt nawet w warunkach zabrudzenia lub wilgoci, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.
Proces czarnienia (oksydowania) tworzy na powierzchni stali warstwę ochronną, która zabezpiecza przed korozją i zwiększa odporność na działanie czynników zewnętrznych. Powłoka ta wydłuża okres użytkowania narzędzia, szczególnie w środowiskach o podwyższonej wilgotności.
| Marka | VOREL |
| Model | 56628 |
| Rozmiar klucza | 10.0 mm |
| Typ | Klucz trzpieniowy hex z kulką |
| Materiał trzpienia | Stal CrV 6150 |
| Wykończenie powierzchni | Czernione |
| Typ rękojeści | Ergonomiczna, antypoślizgowa |
| Konstrukcja | Z kulką na końcu trzpienia |
Przed rozpoczęciem pracy należy upewnić się, że rozmiar klucza (10 mm) odpowiada wymiarowi gniazda sześciokątnego śruby. Klucz powinien wchodzić w gniazdo bez luzu - luz może prowadzić do uszkodzenia krawędzi śruby i utrudnić jej wykręcenie.
Konstrukcja z kulką pozwala na odchylenie klucza od osi śruby do około 25°. Należy pamiętać, że praca pod kątem zmniejsza przenoszony moment obrotowy - przy mocno dokręconych śrubach zaleca się ustawienie klucza prostopadle do powierzchni.
Po zakończeniu pracy klucz należy oczyścić z zabrudzeń i osuszyć. Okresowe nasmarowanie trzpienia cienkką warstwą oleju zabezpiecza przed korozją. Nie należy stosować klucza jako dźwigni ani młotka - może to doprowadzić do uszkodzenia trzpienia lub rękojeści.
Podczas pracy z narzędziami ręcznymi zaleca się stosowanie rękawic ochronnych oraz okularów, szczególnie przy odkręcaniu zardzewiałych lub mocno dokręconych elementów, gdzie istnieje ryzyko nagłego zsunięcia się klucza.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.