
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 14,99 zł
Numer katalogowy:YT-82133
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083032035
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:7,50 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 759 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Młot dłutujący YATO YT-82133 to elektryczne narzędzie udarowe o energii pojedynczego uderzenia 15J, przeznaczone do skuwania tynków, betonu oraz wykuwania bruzd instalacyjnych. Wyposażony w uchwyt SDS-max i ważący 4,8 kg, łączy skuteczność w twardych materiałach z komfortem długotrwałej pracy.
Parametr 15J oznacza energię pojedynczego uderzenia tłoka w dłuto. Wartość ta decyduje o zdolności przebijania betonu i skuwania twardych materiałów. Waga 4,8 kg to jeden z najniższych wskaźników w klasie młotów SDS-max, co przekłada się na mniejsze obciążenie rąk i możliwość pracy w pozycjach wymagających trzymania narzędzia na wysokości.
System SDS-max to standardowy uchwyt dla młotów o energii powyżej 10J. Średnica chwytu 18 mm zapewnia stabilne osadzenie dłut i wierteł o większych przekrojach. Wymiana narzędzia odbywa się bez użycia kluczy - wystarczy odsunąć tuleję blokującą. Standard SDS-max gwarantuje kompatybilność z szeroką gamą osprzętu wielu producentów.
Silnik o mocy 1500W napędza mechanizm pneumatyczno-udarowy, w którym tłok uderza w bijak przekazujący energię na dłuto. Mechanizm ten zapewnia ciągłą pracę przy obciążeniu, charakterystyczną dla prac wyburzeniowych. Wytrzymałość układu udarowego decyduje o żywotności narzędzia w intensywnym użytkowaniu zawodowym.
Uchwyt typu D można obracać o 360 stopni i blokować w wybranej pozycji, co pozwala dostosować chwyt do kąta pracy - pionowego, poziomego lub ukośnego. Obudowa z aluminium redukuje masę narzędzia przy zachowaniu sztywności konstrukcji. Kabel o długości 2,5 m i przekroju 2,5 mm² zapewnia elastyczność pracy bez przedłużaczy w standardowych pomieszczeniach.
| Model | YT-82133 |
| Producent | YATO |
| Energia udaru | 15 J |
| Moc znamionowa | 1500 W |
| Waga | 4,8 kg |
| Typ uchwytu | SDS-max |
| Długość kabla | 2,5 m |
| Materiał obudowy | Aluminium |
| Typ uchwytu bocznego | D - regulowany |
| System wymiany szczotek | Szybkozłączny |
| Wyposażenie | Walizka transportowa |
Młot współpracuje z dłutami i wiertłami posiadającymi chwyt SDS-max o średnicy 18 mm. Należy dobierać osprzęt o długości i masie odpowiedniej do energii 15J. Zbyt lekkie dłuta mogą być uszkodzone przez nadmierną energię udaru, zbyt ciężkie obniżą efektywność pracy. Producenci osprzętu podają zalecane zakresy energii dla każdego narzędzia.
Przed rozpoczęciem pracy należy sprawdzić prawidłowe osadzenie dłuta - po włożeniu w uchwyt narzędzie powinno być zablokowane, ale zachować możliwość obrotu wokół osi. Podczas pracy młot należy dociskać do materiału z umiarkowaną siłą - nadmierny nacisk nie zwiększa wydajności, a obciąża mechanizm. W twardych materiałach zaleca się pracę w cyklach 15-20 minut z przerwami na schłodzenie silnika.
System szybkiej wymiany szczotek umożliwia samodzielną konserwację bez demontażu obudowy. Zużyte szczotki (o długości poniżej 6 mm) należy wymienić na oryginalne części. Regularnie należy sprawdzać stan kabla zasilającego, szczególnie w miejscu wejścia do obudowy. Wewnętrzne kanały wentylacyjne należy przedmuchiwać sprężonym powietrzem po pracach w silnie zapylonych warunkach.
Dołączona walizka chroni narzędzie przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas transportu i magazynowania. Przed umieszczeniem młota w walizce należy odczekać do całkowitego schłodzenia obudowy i usunąć zanieczyszczenia z powierzchni. Wilgoć wewnątrz zamkniętej walizki może prowadzić do korozji elementów metalowych - narzędzie należy przechowywać w suchych pomieszczeniach.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Klient: Ma...ki,data zakupu 10-01-2020 15:59
Klient: Se...ek,data zakupu 28-08-2019 09:30