
Dostępność:Chwilowo niedostępny — zapytaj o termin
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:YT-21014
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083001987
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,04 kg
Rozmiar [mm]:14
Materiał:CrV
Napęd:3/8
Jednostka:SZT
Ilość elementów [szt.]:1
Długość [mm]:45
Rodzaj nasadki:Sześciokątna
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 67 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Nasadka izolowana z certyfikatem VDE do prac przy instalacjach elektrycznych pod napięciem. Wyposażona w gniazdo mocowania 3/8 cala oraz profil 6-kątny 14 mm, wykonana ze stali chromowo-wanadowej z dwuwarstwową izolacją.
Dwuwarstwowa izolacja dielektryczna spełnia normę VDE, co oznacza możliwość bezpiecznej pracy przy instalacjach elektrycznych pod napięciem do 1000 woltów prądu przemiennego. Każda nasadka przechodzi testy przepięciowe zgodnie z normami IEC 60900.
Materiał CrV charakteryzuje się podwyższoną twardością i odpornością na skręcanie. Zawartość chromu zwiększa odporność na korozję, a wanad poprawia wytrzymałość mechaniczną, co przekłada się na dłuższą żywotność narzędzia przy intensywnym użytkowaniu.
Kwadratowe gniazdo 3/8" (9,53 mm) stanowi standard w narzędziach profesjonalnych. Zapewnia kompatybilność z rękojeściami grzechotkowymi, korbowymi oraz przedłużkami o tym samym wymiarze, co pozwala na elastyczne konfigurowanie zestawu narzędzi.
Mikrochropowata warstwa izolacyjna oraz specjalne zagłębienia zwiększają przyczepność w dłoni, minimalizując ryzyko wyślizgnięcia się narzędzia podczas pracy. Konstrukcja zapewnia stabilny chwyt nawet w warunkach wilgotnych lub przy użyciu rękawic ochronnych.
| Model | YT-21014 |
| Rozmiar klucza | 14 mm |
| Profil gniazda | 6-kątny (heksagonalny) |
| Gniazdo mocowania | 3/8" (9,53 mm) |
| Długość całkowita | 45 mm |
| Materiał rdzenia | Stal chromowo-wanadowa (CrV) |
| Izolacja | VDE do 1000V AC |
| Norma bezpieczeństwa | IEC 60900 |
| Producent | YATO |
Nasadka współpracuje ze wszystkimi narzędziami wyposażonymi w kwadrat napędowy 3/8 cala: rękojeści grzechotkowe, korbowe, przedłużki, przeguby kardana oraz klucze dynamometryczne. Przed użyciem należy upewnić się, że rękojeść lub grzechotka również posiada izolację VDE, jeśli planowane są prace przy instalacjach pod napięciem.
Przed każdym użyciem należy sprawdzić stan izolacji – nie może ona wykazywać pęknięć, przetarć ani uszkodzeń mechanicznych. Uszkodzona izolacja dyskwalifikuje narzędzie z pracy przy instalacjach pod napięciem. Nasadki izolowane VDE powinny być przechowywane w suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła i substancji chemicznych mogących uszkodzić warstwę dielektryczną.
Po zakończeniu pracy nasadkę należy oczyścić suchą szmatką. Nie należy używać rozpuszczalników organicznych ani środków ściernych do czyszczenia warstwy izolacyjnej. Regularne przeglądy narzędzi izolowanych zgodnie z normą IEC 60900 zaleca się wykonywać co 6-12 miesięcy, w zależności od intensywności użytkowania.
Certyfikat VDE potwierdza, że narzędzie przeszło testy przepięciowe i może być stosowane przy pracach do 1000V AC. Nie oznacza to jednak, że eliminuje wszystkie zagrożenia – przed przystąpieniem do pracy należy zawsze stosować się do procedur BHP, używać odpowiednich środków ochrony indywidualnej oraz przestrzegać zasad pracy przy urządzeniach elektrycznych.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.