
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:T00211-24
Stan magazynowy:
Kod EAN:5901477196270
Waga:0,35 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 45 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Profesjonalna nasadka udarowa o wydłużonej konstrukcji, wykonana ze stali chromowo-molibdenowej. Przeznaczona do pracy z kluczami udarowymi pneumatycznymi i elektrycznymi w zastosowaniach warsztatowych i przemysłowych.
Nasadka typu LONG umożliwia dostęp do śrub i nakrętek osadzonych głęboko w otworach, wnękach montażowych czy kanałach. Szczególnie przydatna przy pracy z elementami mocującymi kół, komponentów zawieszenia czy układów wydechowych.
Materiał o podwyższonej odporności na cykliczne obciążenia udarowe. Dodatek molibdenu zwiększa sprężystość stali, co pozwala na pochłanianie energii uderzeń bez ryzyka pęknięć czy trwałych odkształceń.
Standard gniazda montażowego 12,7 mm (1/2 cala) – najpopularniejszy rozmiar w warsztatach mechanicznych. Kompatybilny z kluczami udarowymi o momentach obrotowych od 200 do 1500 Nm.
Wewnętrzny profil sześciokątny zapewnia równomierne rozłożenie sił na wszystkie krawędzie nakrętki lub śruby. Zmniejsza ryzyko zaokrąglenia naroży elementów złącznych, zwłaszcza przy pracy z połączeniami skorodowanymi.
| Model | T00211-24 |
| Typ nasadki | Udarowa długa (impact socket long) |
| Rozmiar klucza | 24 mm |
| Wielkość napędu | 1/2" (12,7 mm) |
| Profil wewnętrzny | 6-kątny (hexagon) |
| Materiał | Stal chromowo-molibdenowa (CR-MO) |
| Konstrukcja | Wydłużona (LONG) |
| Otwór zabezpieczający | Tak (pod sworzeń) |
| Zastosowanie | Narzędzia udarowe pneumatyczne i elektryczne |
Nasadki udarowe wykonuje się ze stali chromowo-molibdenowej (CR-MO), podczas gdy narzędzia do użytku ręcznego często powstają ze stali chromowo-wanadowej (CR-V). Różnice wynikają z odmiennych wymagań eksploatacyjnych:
Dodatek molibdenu (Mo) zwiększa sprężystość materiału i jego zdolność do pochłaniania energii uderzeń. Stal zachowuje właściwości mechaniczne przy cyklicznych obciążeniach dynamicznych. Stosowana w narzędziach narażonych na impulsy siły – nasadki udarowe, klucze dynamometryczne, elementy układów przeniesienia napędu.
Dodatek wanadu (V) podnosi twardość powierzchniową i odporność na ścieranie. Materiał charakteryzuje się mniejszą elastycznością niż CR-MO. Przeznaczony do narzędzi pracujących pod obciążeniem statycznym lub quasi-statycznym – klucze płaskie, oczkowe, nasadki do grzechotek ręcznych.
Użycie nasadki CR-V z kluczem udarowym może prowadzić do mikropęknięć materiału, a w konsekwencji do nagłego zniszczenia narzędzia podczas pracy. Nasadki CR-MO są projektowane z uwzględnieniem parametrów pracy narzędzi pneumatycznych i elektrycznych.
Nasadka współpracuje z kluczami udarowymi wyposażonymi w kwadratowy wypust napędowy 1/2". Przed rozpoczęciem pracy należy sprawdzić zgodność rozmiaru nasadki z wymiarami nakrętki lub śruby. Otwór zabezpieczający umożliwia zastosowanie sworznia blokującego, co zapobiega wypadnięciu nasadki z gniazda podczas intensywnej pracy.
Podczas eksploatacji zaleca się okresowe czyszczenie gniazda montażowego z zanieczyszczeń i stosowanie lekkiego smaru na wypuście klucza. Nasadki udarowe nie wymagają specjalnej konserwacji – wystarczy usuwanie zabrudzeń i przechowywanie w suchym miejscu.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.