
Dostępność:Chwilowo niedostępny — zapytaj o termin
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:T00218-14
Stan magazynowy:
Kod EAN:5901477196997
Waga:0,12 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 35 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Profesjonalna nasadka udarowa z końcówką SPLINE M14, wykonana ze stali chromowo-molibdenowej. Przeznaczona do intensywnej pracy z kluczami pneumatycznymi i elektrycznymi w warunkach przemysłowych.
System wielowypustowy z 12 rowkami zapewniający równomierny rozkład sił na całym obwodzie śruby. Minimalizuje ryzyko zaokrąglenia krawędzi i umożliwia przenoszenie wyższych momentów obrotowych niż standardowe profile sześciokątne.
Kwadratowe gniazdo montażowe o wymiarach 12,7 mm (1/2") – standard w profesjonalnych kluczykach udarowych o średnim momencie obrotowym. Wyposażone w otwór na sworzeń zabezpieczający oraz pierścień sprężynujący.
Stop CR-MO charakteryzuje się podwyższoną odpornością na obciążenia dynamiczne i zmęczenie materiału. Dodatek molibdenu zwiększa wytrzymałość na rozciąganie i zapobiega mikropęknięciom przy pracy udarowej.
Fosfatowanie lub oksydowanie powierzchni chroni przed korozją w środowisku warsztatowym, gdzie występuje wilgoć, oleje i płyny eksploatacyjne. Przedłuża żywotność narzędzia przy regularnym użytkowaniu.
| Typ końcówki | SPLINE (wielowypustowa) |
| Rozmiar końcówki | M14 |
| Napęd | 1/2" (12,7 mm) |
| Rodzaj nasadki | Udarowa |
| Materiał | Stal CR-MO (chromowo-molibdenowa) |
| Producent | Tvardy |
| Model | T00218-14 |
| Jednostka sprzedaży | Sztuka |
Wybór materiału ma bezpośredni wpływ na trwałość nasadki w zastosowaniach udarowych. Poniżej zestawienie kluczowych różnic między stalą chromowo-molibdenową a chromowo-wanadową.
| Parametr | Stal CR-MO | Stal CR-V |
|---|---|---|
| Odporność na uderzenia | Bardzo wysoka – materiał pochłania energia uderzeń bez pękania | Ograniczona – przeznaczona do pracy ręcznej |
| Elastyczność | Podwyższona – redukuje drgania i chroni przed mikropęknięciami | Niższa – przy dużych obciążeniach może ulec uszkodzeniu |
| Twardość | Zachowana przy obciążeniach dynamicznych | Odpowiednia do momentów statycznych |
| Zastosowanie | Klucze udarowe, przemysł, serwisy samochodowe | Klucze ręczne, grzechotki, warsztaty amatorskie |
Stal chromowo-molibdenowa jest standardem w narzędziach do zastosowań pneumatycznych i elektrycznych. Jeśli pracujesz z kluczem udarowym, wybór CR-MO zapewnia bezpieczeństwo i długą żywotność narzędzia. Nasadki CR-V są odpowiednie wyłącznie do pracy ręcznej.
Nasadka przeznaczona jest do pracy z kluczami udarowymi pneumatycznymi, elektrycznymi oraz akumulatorowymi. Przed użyciem należy sprawdzić, czy rozmiar M14 odpowiada profilowi śruby – nieprawidłowe dopasowanie może prowadzić do uszkodzenia zarówno narzędzia, jak i elementu złącznego.
Po zakończeniu pracy zaleca się oczyszczenie nasadki z zanieczyszczeń i osuszenie sprężonym powietrzem. Regularne smarowanie gniazda montażowego przedłuża żywotność mechanizmu zabezpieczającego. Przechowywanie w suchym miejscu zapobiega korozji powierzchni roboczej.
Profil SPLINE M14 występuje głównie w pojazdach europejskich i azjatyckich. Przed zakupem warto zweryfikować typ śrub w obsługiwanym sprzęcie – niektóre modele mogą używać profili XZN, Torx lub wielowypustowych o innej liczbie rowków.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.