
Dostępność:Chwilowo niedostępny — zapytaj o termin
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:SG-NWZ-3
Stan magazynowy:
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:1,00 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 16 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Wieloskładnikowy nawóz mineralny w formie granulatu, przeznaczony do doglebowego nawożenia roślin iglastych. Formuła o przedłużonym uwalnianiu składników odżywczych zapewnia stopniowe dostarczanie makro- i mikroelementów przez dłuższy okres.
Technologia stopniowego uwalniania składników pokarmowych eliminuje konieczność częstego nawożenia. Składniki odżywcze są udostępniane roślinom przez kilka tygodni, co zapobiega ich wymywaniu i zapewnia stałą dostępność dla systemu korzeniowego.
Preparat zawiera zarówno makroelementy (azot, fosfor, potas), jak i mikroelementy niezbędne dla prawidłowego rozwoju iglaków. Zrównoważone proporcje składników wspierają procesy fotosyntezy i budowy tkanek roślinnych.
Regularne stosowanie nawozu wpływa na zagęszczenie pokroju iglaków, co ma szczególne znaczenie dla żywotników i jałowców formowanych jako żywopłoty. Składniki odżywcze wspierają tworzenie nowych pędów i utrzymanie zwartej formy rośliny.
Odpowiednie odżywienie wzmacnia naturalne mechanizmy obronne roślin przed stresem mrozowym i suszą. Dobrze odżywione iglaki lepiej przygotowują się do okresu zimowego, co zmniejsza ryzyko przemarznięć i przesuszenia igieł.
| Producent | Schmith |
| Kod produktu / SKU | SG-NWZ-3 |
| Masa netto | 1 kg |
| Postać | Granulat |
| Typ nawozu | Wieloskładnikowy mineralny |
| Rodzaj uwalniania | Przedłużone |
| Metoda aplikacji | Nawożenie doglebowe |
Nawóz przeznaczony jest do nawożenia doglebowego następujących gatunków roślin iglastych:
Nawóz należy rozprowadzić równomiernie wokół rośliny w odległości co najmniej 10-15 cm od pnia, następnie wymieszać z wierzchnią warstwą gleby i podlać. Granulki uwalniają składniki stopniowo, dlatego zaleca się stosowanie nawozu 2-3 razy w sezonie wegetacyjnym (wiosna, początek lata). Nie należy stosować nawozu po połowie sierpnia, aby nie pobudzać roślin do wzrostu przed zimą.
Nawóz w postaci granulatu jest łatwy w dozowaniu i aplikacji. Granulki należy rozsypać równomiernie na powierzchni gleby wokół rośliny, zachowując odpowiednią odległość od pnia. Po aplikacji wskazane jest lekkie wymieszanie z glebą i podlanie, co przyspiesza proces uwalniania składników.
Preparat należy przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu suchym i chłodnym, z dala od źródeł ciepła. Nawóz mineralny jest higroskopijny – wilgoć może spowodować zbrylenie granulatu, co utrudni jego równomierne rozprowadzenie. Produkt należy chronić przed dostępem dzieci i zwierząt domowych.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.