
Dostępność:Chwilowo niedostępny — zapytaj o termin
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:SCH12R01001
Stan magazynowy:
Kod EAN:5902004712994
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 32 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Pas transportowy o długości 4 metrów przeznaczony do mocowania i zabezpieczania ładunków podczas transportu. Wykonany z poliestru o szerokości 25 mm z metalową klamrą zapewniającą szybkie mocowanie.
LC (Lashing Capacity) określa maksymalne bezpieczne obciążenie pasa podczas mocowania ładunku. Wartość 1000 kg odpowiada zabezpieczaniu towarów o masie do 1 tony przy standardowym współczynniku bezpieczeństwa.
Poliester charakteryzuje się niskim współczynnikiem rozciągania pod obciążeniem oraz odpornością na działanie wilgoci i promieniowanie UV. Szerokość 25 mm zapewnia odpowiednią powierzchnię kontaktu z ładunkiem przy zachowaniu elastyczności pasa.
Długość 4 metrów umożliwia oplatanie i mocowanie palet, skrzyń oraz innych jednostek ładunkowych o obwodzie do 3,5 metra, z uwzględnieniem zapasu na zaciągnięcie klamry i ewentualne podwójne przeplatanie.
Klamra typu cam buckle umożliwia jednostronne naciąganie taśmy bez konieczności stosowania mechanizmu zapadkowego. Konstrukcja metalowa zapewnia trwałość i odporność na odkształcenia przy wielokrotnym użyciu.
| Model | SCH12R01001 |
| Producent | SCHMITH |
| Długość całkowita | 4 m |
| Szerokość taśmy | 25 mm |
| Obciążenie robocze (LC) | 1000 kg (1 T) |
| Materiał taśmy | Poliester |
| Typ klamry | Metalowa zaciskowa |
| Typ pasa | Transportowy jednoczesciowy |
Obciążenie robocze pasa powinno odpowiadać masie zabezpieczanego ładunku z uwzględnieniem współczynnika bezpieczeństwa. W transporcie drogowym stosuje się zasadę, że suma sił mocujących powinna wynosić minimum 50% masy ładunku. Dla towaru o masie 1000 kg zaleca się użycie co najmniej dwóch pasów o LC 1000 kg każdy, rozmieszczonych symetrycznie.
Przed każdym użyciem należy sprawdzić stan taśmy pod kątem przecięć, przetarć i uszkodzeń mechanicznych. Taśmy z widocznymi uszkodzeniami włókien nie mogą być stosowane do mocowania ładunków. Klamrę należy kontrolować pod kątem odkształceń i sprawności mechanizmu zaciskowego.
Podczas mocowania ładunku taśmę należy prowadzić w sposób unikający ostrych krawędzi, które mogą uszkodzić włókna poliestrowe. W przypadku kontaktu z krawędziami zaleca się stosowanie ochraniaczy narożnych lub podkładek ochronnych.
Po użyciu pas należy przechowywać w miejscu suchym, chronionym przed bezpośrednim nasłonecznieniem. Taśmy poliestrowe nie powinny mieć kontaktu z substancjami chemicznymi, olejami i rozpuszczalnikami, które mogą osłabić strukturę włókien.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.