
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 14,99 zł
Numer katalogowy:YT-8108
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083981081
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:11,50 kg
Kolor:czarny
Typ przedłużacza:Bębnowy
Długość [m]:50
Jednostka:SZT
Ilość gniazd:4
Uziemienie:Tak
Przekrój przewodu:2.5
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 1032 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Przedłużacz na bębnie plastikowym z przewodem o długości 50 metrów i przekroju 3x2,5 mm². Wyposażony w cztery gniazda zabezpieczone przed pyłem i bryzgami wody (IP44) oraz zabezpieczenie termiczne. Przeznaczony do zasilania elektronarzędzi i urządzeń elektrycznych w warsztacie, na budowie i w ogrodzie.
Większy przekrój przewodu oznacza niższy opór elektryczny i mniejsze straty napięcia na długości 50 metrów. Umożliwia to bezpieczne zasilanie urządzeń o dużym poborze mocy, takich jak szlifierki, piły tarczowe czy sprężarki, bez ryzyka przegrzania kabla. Przewód trójżyłowy zapewnia uziemienie ochronne.
Stopień ochrony IP44 oznacza zabezpieczenie przed wnikaniem ciał stałych większych niż 1 mm oraz przed bryzgami wody z dowolnego kierunku. Przedłużacz można bezpiecznie stosować w wilgotnych warunkach – na zewnątrz budynków, w ogrodzie czy w nieogrzewanych pomieszczeniach warsztatowych.
Wbudowany termostat automatycznie odcina zasilanie w przypadku przekroczenia dopuszczalnej temperatury pracy. Zabezpiecza to przewód przed uszkodzeniem w sytuacji, gdy przedłużacz jest zwinięty i pracuje pod obciążeniem powyżej 1200 W. Po ostygnięciu urządzenie automatycznie wznawia pracę.
Konstrukcja z lekkiego i odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego ułatwia transport i przechowywanie. Ergonomiczna rękojeść umożliwia wygodne przenoszenie oraz kontrolowane zwijanie przewodu. Bęben chroni kabel przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas przechowywania i transportu.
| Model | YT-8108 |
| Długość przewodu | 50 m |
| Przekrój przewodu | 3x2,5 mm² |
| Napięcie / częstotliwość | 230 V / 50 Hz |
| Maksymalne obciążenie (przewód zwinięty) | 1200 W |
| Maksymalne obciążenie (przewód rozwinięty) | 3600 W |
| Liczba gniazd | 4 szt. |
| Stopień ochrony gniazd | IP44 |
| Materiał bębna | Tworzywo sztuczne |
| Zabezpieczenie termiczne | Tak |
| Zabezpieczenie przed dziećmi | Tak |
Przy zasilaniu urządzeń o mocy powyżej 1200 W konieczne jest całkowite rozwinięcie przewodu z bębna. Zwinięty przewód pracujący pod dużym obciążeniem nagrzewa się na skutek zjawiska indukcji elektromagnetycznej i oporu elektrycznego, co może doprowadzić do uszkodzenia izolacji. Zabezpieczenie termiczne automatycznie odcina zasilanie w przypadku przegrzania.
Przed każdym użyciem należy sprawdzić stan izolacji przewodu – brak pęknięć, przetarć czy odkształceń. Uszkodzona izolacja stanowi zagrożenie porażeniem prądem. Gniazda IP44 należy utrzymywać w czystości, usuwając zanieczyszczenia mogące ograniczyć skuteczność zabezpieczenia przed wilgocią. Nie należy używać przedłużacza w przypadku uszkodzenia wtyczki, gniazd lub bębna.
Przedłużacz należy przechowywać w suchym pomieszczeniu, z przewodem równomiernie zwiniętym na bębnie. Unikać zginania przewodu pod ostrym kątem oraz narażania na kontakt z ostrymi krawędziami. Bęben plastikowy należy chronić przed długotrwałym działaniem bezpośredniego światła słonecznego, które może osłabić strukturę tworzywa.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Klient: Mo...ka,data zakupu 24-02-2023 11:24
Klient: Pi...ki,data zakupu 01-10-2018 12:49
Klient: Ma...ak,data zakupu 08-08-2018 17:36
Klient: Pi...ki,data zakupu 03-08-2018 12:24