
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:KD1495
Stan magazynowy:
Kod EAN:5903957001357
Waga:0,50 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 92 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Jednostka przygotowania powietrza przeznaczona do instalacji pneumatycznych — redukuje ciśnienie zasilania do wartości roboczej, filtruje powietrze z zanieczyszczeń stałych oraz usuwa skropliny wodne. Stosowana jako element ochronny przed narzędziami pneumatycznymi wrażliwymi na wahania ciśnienia i wilgoć.
Zawór przepływowy utrzymuje ustawione ciśnienie robocze niezależnie od wahań po stronie zasilania. Zapobiega to uszkodzeniom narzędzi pneumatycznych pracujących w wąskim zakresie dopuszczalnych ciśnień — np. pistoletów lakierniczych, gdzie nadciśnienie wpływa bezpośrednio na jakość natrysku.
Wkład filtracyjny zatrzymuje cząstki stałe o średnicy powyżej 40 µm — pyły, zgorzeliny i inne zanieczyszczenia mechaniczne obecne w powietrzu sieciowym. Chroni uszczelnienia i precyzyjne elementy ruchome narzędzi przed przedwczesnym zużyciem.
Woda skroplona w przewodach sprężonego powietrza powoduje korozję wewnętrznych elementów narzędzi oraz zakłóca pracę układów smarowania. Odwadniacz wychwytuje kondensat przed wejściem do instalacji roboczej, co ma szczególne znaczenie przy lakierowaniu i obróbce powierzchni.
Manometr z przezroczystą osłoną umożliwia bieżący odczyt ciśnienia w jednostkach bar i PSI. Podwójna skala ułatwia pracę z narzędziami opisanymi w dokumentacji anglojęzycznej, gdzie ciśnienie podawane jest w PSI.
Urządzenie pracuje w temperaturach od -4°C do +60°C. Należy unikać instalacji w miejscach narażonych na mróz lub bezpośrednie źródła ciepła, ponieważ ekstremalne temperatury wpływają na szczelność uszczelek i dokładność wskazań manometru.
| Model | KD1495 |
| Maksymalne ciśnienie wlotowe | 10,0 bar |
| Przepływ maksymalny | 1000 l/min |
| Filtracja | 0,040 mm (40 mikronów) |
| Gwint przyłączeniowy | 1/4" |
| Typ zaworu | Zawór przepływowy |
| Temperatura pracy | -4°C do +60°C |
| Wysokość | 165 mm |
| Szerokość | 120 mm |
| Skala manometru | bar / PSI |
Reduktor KD1495 montowany jest na linii zasilającej sprężonym powietrzem, bezpośrednio przed narzędziem lub grupą narzędzi wymagających stabilnego ciśnienia roboczego. Typowe zastosowania obejmują:
Reduktor montuje się na gwincie 1/4" BSP w pozycji pionowej lub poziomej, zgodnie z oznaczeniem kierunku przepływu na korpusie. Przed pierwszym uruchomieniem należy sprawdzić szczelność połączeń przy niskim ciśnieniu. Ustawienie ciśnienia roboczego odbywa się przez obrót pokrętła regulacyjnego przy otwartym przepływie powietrza — odczyt na manometrze odpowiada ciśnieniu za reduktorem.
Zbiornik kondensatu należy regularnie opróżniać — częstotliwość zależy od wilgotności powietrza w otoczeniu i intensywności użytkowania. Zalegający kondensat może przedostać się do instalacji roboczej po przekroczeniu pojemności zbiornika. Wkład filtracyjny wymienia się po zauważalnym spadku przepływu lub zgodnie z zaleceniami producenta.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.