
Dostępność:Chwilowo niedostępny — zapytaj o termin
Koszt wysyłki:od 14,99 zł
Numer katalogowy:YG-09550
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083025846
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:5,40 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 982 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Elektryczny rozdrabniacz kuchenny przeznaczony do montażu pod zlewem, umożliwiający bezpieczne odprowadzanie odpadów organicznych do kanalizacji. Urządzenie wyposażone w silnik magnetyczny o mocy 370W oraz system łożysk samosmarujących zapewnia długotrwałą eksploatację przy niskim poziomie hałasu.
Technologia silnika magnetycznego eliminuje tradycyjne szczotki węglowe, co wydłuża żywotność urządzenia i zmniejsza koszty eksploatacji. Prędkość obrotowa 2600 obr/min zapewnia efektywne rozdrabnianie twardszych odpadów, takich jak niewielkie kości czy skorupki jaj.
Stal nierdzewna SS304 charakteryzuje się odpornością na korozję w kontakcie z kwasami organicznymi występującymi w odpadach spożywczych. Pojemność 1 litra pozwala na jednorazowe przetworzenie standardowej porcji odpadów z przygotowania posiłku.
Dwustronne ostrza tnące wraz z tarczą rozdrabniającą wykonane ze stali nierdzewnej rozdrabniają odpady na cząsteczki poniżej 1mm. Taki rozmiar cząstek zapobiega blokowaniu instalacji kanalizacyjnej i ułatwia transport odpadów przez rury odpływowe.
Łożysko samosmarujące nie wymaga okresowej konserwacji, a specjalna konstrukcja obudowy ogranicza poziom hałasu do maksymalnie 50 dB. To wartość porównywalna do cichej rozmowy, co umożliwia komfortowe użytkowanie urządzenia bez zakłócania codziennych czynności w kuchni.
| Model | YG-09550 |
| Producent | YATO |
| Moc silnika | 370W |
| Prędkość obrotowa | 2600 obr/min |
| Wydajność rozdrabniania | 192 kg/h (3,2 kg/min) |
| Poziom hałasu | max 50 dB |
| Pojemność komory | 1 litr |
| Średnica urządzenia | 150 mm |
| Wysokość urządzenia | 340 mm |
| Średnica odpływu zlewu | 90 mm |
| Materiał komory | Stal nierdzewna SS304 + ABS |
| Materiał ostrzy | Stal nierdzewna |
| Rozmiar cząstek po rozdrobnieniu | poniżej 1 mm |
| Zasilanie | 230V~50Hz |
| Typ uruchamiania | Włącznik pneumatyczny |
| Zabezpieczenia | Wyłącznik przeciążeniowy, przycisk restartujący |
Rozdrabniacz YATO YG-09550 przeznaczony jest do przetwarzania następujących rodzajów odpadów organicznych:
Rozdrabniacz nie jest przeznaczony do przetwarzania twardych elementów niespożywczych, dużych kości mięsnych, włóknistych odpadów (np. łodygi kukurydzy, szparagi), tłuszczów w dużych ilościach oraz folii i opakowań. Nie należy również wrzucać materiałów rozszerzających się w wodzie, takich jak ryż czy makaron w dużych ilościach.
Urządzenie montuje się bezpośrednio w odpływie zlewu o średnicy 90 mm, co odpowiada standardowym instalacjom w kuchniach domowych. System montażu umożliwia szybką instalację bez konieczności stosowania specjalistycznych narzędzi. Wymiary urządzenia (średnica 150 mm, wysokość 340 mm) wymagają sprawdzenia dostępnej przestrzeni pod zlewem przed zakupem.
Rozdrabniacz można jednocześnie podłączyć do zmywarki, co pozwala na odprowadzanie wody z obu urządzeń przez jeden punkt. Włącznik pneumatyczny instaluje się w pobliżu zlewu – najczęściej w blacie roboczym lub w otwórze przeznaczonym na dozownik detergentów. Uruchamianie pneumatyczne eliminuje ryzyko porażenia prądem w kontakcie z wodą.
Podczas pracy rozdrabniacza należy zapewnić przepływ zimnej wody przez urządzenie. Woda chłodzi silnik, transportuje rozdrobnione odpady oraz zapobiega osadzaniu się tłuszczów w instalacji. Zaleca się pozostawienie przepływu wody przez około 15-30 sekund po zakończeniu rozdrabniania.
Wyłącznik przeciążeniowy automatycznie zatrzymuje urządzenie w przypadku zablokowania komory lub przeciążenia silnika. Po usunięciu przyczyny zatrzymania urządzenie można ponownie uruchomić przyciskiem restartującym, który znajduje się na obudowie rozdrabniacza. Funkcja ta chroni silnik przed uszkodzeniem i wydłuża żywotność urządzenia.
Łożysko samosmarujące nie wymaga okresowego smarowania ani wymiany. Komora ze stali nierdzewnej SS304 oraz ostrza wykonane ze stali nierdzewnej są odporne na korozję, co minimalizuje potrzeby konserwacyjne. Zaleca się okresowe czyszczenie komory przez przepuszczenie wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń oraz rozdrobnienie skorupek jaj lub kostek lodu, co pomaga w usunięciu osadów.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.