
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:YT-88182
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083089367
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,23 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 45 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Sekator kowadełkowy przeznaczony do cięcia zdrewniałych, twardych gałęzi oraz suchych pędów roślin. Konstrukcja kowadełkowa zapewnia skuteczne cięcie martwego drewna bez ryzyka zgniecenia żywych tkanek.
Ostrze górne wykonane ze stali węglowej SK5 o twardości HRC54 charakteryzuje się zwiększoną odpornością na ścieranie i dłuższym utrzymaniem ostrości. Powłoka PTFE (teflon) zmniejsza tarcie podczas cięcia, zapobiega przywieraniu soków roślinnych i chroni przed korozją. Rozwiązanie stosowane w narzędziach profesjonalnych.
Ostrze dolne ze stali węglowej 50 o twardości HRC46 pełni funkcję podstawy tnącej. Chromowanie zwiększa odporność na korozję i ścieranie. Twardość HRC46 zapewnia odpowiednią wytrzymałość przy zachowaniu elastyczności, co chroni przed pękaniem podczas cięcia twardych materiałów.
Korpus z tworzywa PP wzmocniony włóknem szklanym zwiększa wytrzymałość mechaniczną i odporność na uderzenia. Pokrycie TPR (termoplastyczny elastomer) zapewnia antypoślizgowy chwyt nawet w wilgotnych warunkach i redukuje zmęczenie dłoni podczas długotrwałej pracy.
Mechanizm blokujący zabezpiecza ostrza w pozycji zamkniętej podczas przechowywania i transportu. Rozwiązanie zapobiega przypadkowemu otwarciu narzędzia i minimalizuje ryzyko zranienia. Blokada umożliwia bezpieczne noszenie sekatora w kieszeni lub na pasku.
| Marka | Yato |
| Model | YT-88182 |
| Typ konstrukcji | Kowadełkowy |
| Materiał ostrza górnego | Stal węglowa SK5 z powłoką PTFE |
| Twardość ostrza górnego | HRC54 |
| Materiał ostrza dolnego | Stal węglowa 50, chromowana |
| Twardość ostrza dolnego | HRC46 |
| Materiał uchwytu | PP + TPR, wzmocniony włóknem szklanym |
| Maksymalna średnica cięcia | 20 mm |
| Wymiary | 208 × 61 × 22 mm |
| Blokada bezpieczeństwa | Tak |
Sekatory kowadełkowe przeznaczone są do cięcia martwego, suchego drewna. Ostrze górne dociska materiał do płaskiej podstawy (kowadełka), co skutkuje cięciem przez zgniatanie. Rozwiązanie sprawdza się przy twardych, zdrewniałych gałęziach, gdzie sekator nożycowy mógłby się zakleszczać. Nie należy stosować do cięcia żywych, zielonych pędów — w takich zastosowaniach lepiej sprawdzają się sekatory nożycowe z dwoma ostrzami tnącymi.
Przed pierwszym użyciem należy sprawdzić ostrość ostrzy i działanie mechanizmu blokady. Sekator kowadełkowy wymaga dostosowania siły nacisku do twardości materiału — zbyt silne dociskanie może prowadzić do szybszego zużycia ostrzy.
Po każdym użyciu należy oczyścić ostrza z soków roślinnych i pozostałości roślinnych. Powłoka PTFE ułatwia czyszczenie, wystarczy przetrzeć ostrza suchą szmatką. Przy większych zanieczyszczeniach można użyć wody z dodatkiem delikatnego detergentu.
Regularne smarowanie mechanizmu przegubowego przedłuża żywotność narzędzia. Zaleca się stosowanie oleju maszynowego lub smaru silikonowego. Ostrza należy okresowo naostrzyć pilnikiem diamentowym lub osełką, zachowując oryginalny kąt ostrzenia.
Podczas użytkowania sekatora należy stosować rękawice ochronne. Po zakończeniu pracy zawsze aktywować blokadę bezpieczeństwa. Nie należy przekraczać maksymalnej średnicy cięcia 20 mm — próba przecięcia grubszych gałęzi może uszkodzić mechanizm lub spowodować utratę kontroli nad narzędziem.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Klient: To...ak,data zakupu 17-07-2025 15:16
Klient: To...ak,data zakupu 11-03-2025 08:48