
Dostępność:Chwilowo niedostępny — zapytaj o termin
Koszt wysyłki:od 16,00 zł
Numer katalogowy:KD1296
Stan magazynowy:
Kod EAN:5903957009568
Waga:21,00 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 871 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
KD1296 to agregat sprężarkowy z silnikiem elektrycznym 230V przeznaczony do zasilania narzędzi pneumatycznych oraz prac serwisowych w warsztacie, garażu i lekkich zastosowaniach przemysłowych. Jednostka robocza współpracuje ze zbiornikami ciśnieniowymi o pojemności od 50 do 150 litrów, co pozwala dostosować konfigurację do wymagań stanowiska pracy.
Wydajność zasysania wynosi 530 l/min i oznacza ilość powietrza pobieranego przez sprężarkę przed sprężeniem. Wydajność robocza — 310 l/min — to rzeczywista ilość sprężonego powietrza dostarczanego do instalacji. To właśnie ten drugi parametr należy porównywać z zapotrzebowaniem podłączanych narzędzi pneumatycznych.
Maksymalne ciśnienie 10 bar pokrywa wymagania zdecydowanej większości narzędzi pneumatycznych stosowanych w warsztacie — kluczy udarowych, pistoletów do malowania, nitownic czy pistoletów do pompowania opon. Większość narzędzi warsztatowych pracuje w zakresie 6–8 bar, co zapewnia odpowiedni zapas ciśnienia.
Zasilanie jednofazowe 230 V umożliwia podłączenie do standardowego gniazdka sieciowego bez konieczności instalowania dedykowanego obwodu trójfazowego. Moc 3000 W (3 kW) pozwala na utrzymanie ciągłości pracy przy jednoczesnym użytkowaniu narzędzi o umiarkowanym poborze powietrza.
Głowica sprężarkowa KD1296 jest przystosowana do montażu na zbiornikach ciśnieniowych o pojemności od 50 do 150 litrów. Większy zbiornik wydłuża czas pracy bez włączania silnika i zmniejsza częstotliwość cykli sprężania, co przekłada się na żywotność urządzenia i komfort pracy przy narzędziach wymagających stabilnego ciśnienia.
Przy pracach ciągłych (malowanie, piaskowanie) zaleca się zbiornik 100–150 l, który minimalizuje przerwy w dostawie powietrza. Do prac przerywanych (klucze udarowe, pompowanie, nitowanie) wystarczy zbiornik 50–100 l. Zbiornik nie jest elementem zestawu — należy go zakupić oddzielnie, dobierając model z odpowiednim przyłączem i certyfikatem ciśnieniowym.
| Model | KD1296 |
| Rodzaj urządzenia | Sprężarka powietrza z silnikiem elektrycznym |
| Moc silnika | 3000 W |
| Zasilanie | 230 V |
| Wydajność zasysania | 530 l/min |
| Wydajność robocza | 310 l/min |
| Ciśnienie maksymalne | 10 bar |
| Obsługiwana pojemność zbiornika | 50–150 l |
| Prędkość obrotowa | 2800 RPM |
| Waga netto | 14 kg |
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.