
Dostępność:Chwilowo niedostępny — zapytaj o termin
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:G01495A
Stan magazynowy:
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:1,80 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 245 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Analogowa suwmiarka noniuszowa o zakresie pomiarowym do 500 mm, przeznaczona do pomiarów zewnętrznych dużych elementów. Konstrukcja jednostronna z długimi szczękami 100 mm umożliwia pomiary w trudno dostępnych miejscach i na głębokich przedmiotach.
Odmiana jednostronna z pojedynczym zestawem szczęk pomiarowych umożliwia pomiary zewnętrzne dużych detali, takich jak wały, rury, profile czy odlewy. Szczególnie przydatna przy pomiarach średnic elementów cylindrycznych o znacznych wymiarach.
Noniusz z podziałką 0,05 mm zapewnia precyzję pomiaru wystarczającą dla większości zastosowań warsztatowych i kontrolnych. Odczyt wymaga sprawdzenia, która kreska noniusza pokrywa się z kreską skali głównej.
Dodatkowy suwak pomocniczy pełni funkcję blokady i systemu precyzyjnej regulacji. Umożliwia stopniowe zbliżanie szczęk do mierzonego przedmiotu oraz stabilizację położenia podczas odczytu, co zwiększa powtarzalność pomiarów.
Wydłużone szczęki pomiarowe pozwalają na pomiary głębokich elementów, rowków, wnęk oraz detali o skomplikowanej geometrii. Długość 100 mm wystarcza do większości zastosowań przemysłowych i warsztatowych.
| Model | GEKO G01495A |
| Typ konstrukcji | Noniuszowa, analogowa |
| Odmiana | Jednostronna (jednoszczękowa) |
| Zakres pomiarowy | 0 - 500 mm |
| Dokładność odczytu (noniusz) | 0,05 mm |
| Długość szczęk pomiarowych | 100 mm |
| Długość całkowita narzędzia | 640 mm |
| Jednostka pomiaru | cm (skala metryczna) |
| Głębokościomierz | Brak |
| System blokady | Suwak pomocniczy |
| Materiał wykonania | Stal wzmocniona |
| Opakowanie | Drewniana walizka |
Odczyt składa się z dwóch części: pełnych milimetrów ze skali głównej (odczytywanych przy zerowej kresce noniusza) oraz ułamka milimetra z noniusza. Znajdź kreskę noniusza, która najdokładniej pokrywa się z dowolną kreską skali głównej — jej pozycja wskazuje wartość dziesiętną. Przy noniuszu 0,05 mm kolejne kreski odpowiadają 0,05; 0,10; 0,15 mm itd.
Przed pomiarem należy sprawdzić zerowanie suwmiarki — zsunięte szczęki powinny wskazywać dokładnie 0,00 mm. Mierzony przedmiot umieszcza się między szczękami, dociskając je delikatnie bez nadmiernej siły, która mogłaby odkształcić element lub wpłynąć na dokładność. Suwak pomocniczy służy do precyzyjnej regulacji i blokady położenia.
Po użyciu szczęki należy oczyścić z wiórów, pyłu i zanieczyszczeń, a powierzchnie pomiarowe zabezpieczyć cienką warstwą oleju ochronnego. Suwmiarkę przechowuje się w dołączonej drewnianej walizce, która chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią. Unikać uderzeń i upadków, które mogą spowodować odkształcenie szczęk lub uszkodzenie skali.
Suwmiarka jednostronna nie posiada szczęk wewnętrznych ani głębokościomierza, dlatego służy wyłącznie do pomiarów zewnętrznych. Do pomiarów otworów, rowków wewnętrznych czy głębokości konieczne jest zastosowanie klasycznej suwmiarki dwuszczękowej lub specjalistycznych przyrządów pomiarowych.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.