
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:KD1991
Stan magazynowy:
Kod EAN:5903957009070
Waga:0,03 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 2 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tarcza ścierna typu T41 przeznaczona do cięcia stali i metali żelaznych przy użyciu szlifierek kątowych. Cienki profil 1,2 mm ogranicza straty materiału i redukuje nagrzewanie strefy cięcia. Sprzedawana w opakowaniach zbiorczych po 25 sztuk.
Tlenek glinu to materiał ścierny o twardości pozwalającej na skuteczne cięcie stali konstrukcyjnej, blach i profili. Zapewnia równomierne zużycie tarczy i powtarzalność wyników cięcia przez cały okres eksploatacji.
Tarcza zawiera warstwę tkaniny z włókna szklanego wtopioną w spoiwo żywiczne. Wzmocnienie zwiększa odporność na rozerwanie przy bocznych obciążeniach, co ma bezpośrednie znaczenie dla bezpieczeństwa pracy.
Cieńsza tarcza usuwa mniej materiału podczas cięcia, co przekłada się na mniejszą siłę posuwu, mniejsze nagrzewanie krawędzi i dokładniejsze prowadzenie narzędzia. Rozwiązanie szczególnie przydatne przy cienkich blachach i zamkniętych profilach.
Żywica syntetyczna łączy ziarna ścierne i warstwy wzmocnienia w jednolitą strukturę. Odpowiada za stabilność pracy tarczy w wysokich temperaturach generowanych podczas cięcia oraz za kontrolowane zużycie materiału ściernego.
| Marka | Kraft&Dele |
| Model | KD1991 |
| Typ tarczy | T41-A30 P.4.B F (tarcza płaska do cięcia) |
| Przeznaczenie | Cięcie metalu (stal, blacha, profile) |
| Średnica zewnętrzna | 115 mm |
| Średnica otworu (trzpień) | 22,23 mm |
| Grubość | 1,2 mm |
| Maks. prędkość obrotowa | 13 300 obr./min |
| Materiał ścierny | Tlenek glinu (Al2O3) |
| Spoiwo | Żywica syntetyczna |
| Wzmocnienie | Tkanina z włókna szklanego |
| Ilość w opakowaniu | 25 szt. |
| Waga zestawu (25 szt.) | 0,625 kg |
Tarcza pasuje do szlifierek kątowych z wrzecionem 22,23 mm i tarczą 115 mm, których maksymalna prędkość obrotowa nie przekracza 13 300 obr./min. Przed montażem należy zweryfikować te parametry w dokumentacji narzędzia. Stosowanie tarczy w szlifierce o wyższej prędkości nominalnej jest niedopuszczalne ze względów bezpieczeństwa.
Tarczę należy stosować wyłącznie do cięcia — nie do szlifowania boczną powierzchnią. Przed każdym użyciem należy skontrolować tarczę pod kątem pęknięć, odprysków lub deformacji. Uszkodzonej tarczy nie wolno używać. Podczas pracy obowiązuje stosowanie osłony szlifierki, okularów ochronnych lub przyłbicy oraz rękawic.
Tarcze należy przechowywać w suchym miejscu, z dala od wilgoci i substancji chemicznych, w pozycji poziomej lub w oryginalnym opakowaniu. Wilgoć i długotrwałe działanie wysokich temperatur otoczenia mogą osłabić spoiwo żywiczne i obniżyć wytrzymałość mechaniczną tarczy.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.