
Dostępność:Chwilowo niedostępny — zapytaj o termin
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:YT-60623
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083052941
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,39 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 55 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tarcza pilarska z węglikiem wolframu (TCT) przeznaczona do cięcia drewna i materiałów drewnopochodnych w piłach tarczowych. Model o średnicy 185 mm z 60 zębami zapewnia precyzyjne cięcia w różnych kierunkach włókien.
Nakładki z węglika wolframu wlutowane mosiądzem zapewniają długą żywotność ostrza i utrzymanie ostrości nawet przy intensywnym użytkowaniu. Materiał ten charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie, co przekłada się na większą liczbę wykonanych cięć przed koniecznością ostrzenia.
Konfiguracja 60 zębów na tarczy 185 mm stanowi kompromis między szybkością cięcia a jakością wykończenia. Taka gęstość uzębienia nadaje się zarówno do cięć wzdłużnych, jak i poprzecznych, minimalizując ryzyko wykruszeń na krawędziach.
Zęby ustawione naprzemiennie ułatwiają usuwanie wiórów z linii cięcia i redukują opór materiału. Rozwiązanie to sprawdza się w drewnie suchym, mokrym oraz materiałach drewnopochodnych, ograniczając ryzyko przegrzania tarczy.
Tarcza współpracuje z pilarkami Yato YT-82150, YT-82151 i YT-82152. Przed montażem należy sprawdzić średnicę otworu osadzenia (20 mm) oraz maksymalną średnicę tarczy dopuszczoną przez producenta pilarki.
| Model | YT-60623 |
| Kod EAN | 5906083052941 |
| Średnica zewnętrzna | 185 mm |
| Średnica otworu osadzenia | 20 mm |
| Liczba zębów | 60 |
| Układ zębów | Naprzemienny (ATB) |
| Materiał ostrzy | Węglik wolframu (TCT) |
| Maksymalna prędkość obrotowa | 9000 RPM |
| Przeznaczenie | Drewno i materiały drewnopochodne |
Przed zakupem należy zweryfikować trzy parametry: średnicę zewnętrzną tarczy (185 mm), średnicę otworu osadzenia (20 mm) oraz maksymalną prędkość obrotową pilarki – nie może przekraczać 9000 RPM. Dane te znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia lub na tabliczce znamionowej.
Przed montażem tarczy należy odłączyć piłę od zasilania i upewnić się, że kierunek obrotu wskazany strzałką na tarczy odpowiada kierunkowi wrzeciona. Tarcza powinna być dokręcona zgodnie z momentem zaleconym przez producenta pilarki.
W trakcie pracy warto kontrolować temperaturę tarczy – przegrzanie sygnalizuje zbyt dużą prędkość posuwu lub tępienie ostrzy. Regularne czyszczenie tarczy z żywicy i wiórów oraz okresowe ostrzenie przez specjalistyczny serwis przedłużają żywotność narzędzia.
Tarcze TCT można ostrzyć kilkukrotnie, co czyni je ekonomicznym rozwiązaniem w porównaniu do tarcz jednorazowych. Po zakończeniu pracy tarczę należy przechowywać w suchym miejscu, zabezpieczoną przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Klient: Ja...ak,data zakupu 23-05-2020 13:39