
Dostępność:Chwilowo niedostępny — zapytaj o termin
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:CG80420-13
Stan magazynowy:
Kod EAN:5901477137747
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,13 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 197 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Oryginalny transformator zapłonowy do nagrzewnic olejowych GEKO o mocy 25 kW. Element odpowiedzialny za wytworzenie iskry inicjującej spalanie paliwa w komorze paleniska.
Transformator podnosi napięcie z 230V do wartości rzędu kilku tysięcy woltów, co umożliwia przeskok iskry elektrycznej między elektrodami zapłonowymi. Iskra inicjuje spalanie rozpylonego oleju opałowego w komorze paleniska nagrzewnicy.
Przeznaczony do nagrzewnic GEKO 25 kW. Pasuje również do modeli G70421, G80422 i G80425. Przed zakupem należy sprawdzić kod urządzenia na tabliczce znamionowej lub w dokumentacji technicznej.
Transformator wymaga wymiany gdy nagrzewnica nie odpala się mimo sprawnego palnika i dopływu paliwa, lub gdy iskra jest słaba, przerywana albo całkowicie nieobecna. Uszkodzenie transformatora uniemożliwia rozruch urządzenia.
Część oryginalna GEKO zapewnia pełną zgodność wymiarową i elektryczną z konstrukcją nagrzewnicy. Montaż odbywa się na oryginalnych punktach mocowania bez konieczności adaptacji.
| Model | CG80420-13 |
| Producent | GEKO |
| Przeznaczenie | Nagrzewnice olejowe 25 kW |
| Kompatybilność | G70421, G80422, G80425 |
| Typ podzespołu | Transformator zapłonowy |
| Rodzaj paliwa | Olej opałowy |
Przed zamówieniem sprawdź kod modelu nagrzewnicy na tabliczce znamionowej umieszczonej z tyłu lub z boku urządzenia. Kod powinien być zgodny z jednym z wymienionych: G70421, G80422, G80425. W przypadku wątpliwości skontaktuj się z serwisem GEKO lub dostawcą urządzenia.
Wymiana transformatora zapłonowego wymaga odłączenia urządzenia od zasilania elektrycznego. Transformator jest przymocowany do obudowy nagrzewnicy śrubami, a przewody elektryczne podłączone za pomocą złączy. Podczas demontażu należy zanotować układ połączeń lub wykonać zdjęcie przed odłączeniem przewodów.
Sprawdzenie obecności iskry odbywa się przez obserwację elektrod zapłonowych przy próbie rozruchu nagrzewnicy. Brak iskry przy sprawnym zasilaniu wskazuje na uszkodzenie transformatora. Słaba lub przerywana iskra może świadczyć o częściowym uszkodzeniu uzwojeń.
Transformator wytwarza wysokie napięcie. Wszelkie prace serwisowe należy wykonywać przy odłączonym zasilaniu. Po wymianie transformatora należy sprawdzić szczelność połączeń elektrycznych i prawidłowe działanie układu zapłonowego przed uruchomieniem nagrzewnicy.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Klient: Ko...cz,data zakupu 19-01-2026 10:25
Klient: Mi...ak,data zakupu 22-11-2024 15:03