
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:35890
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083066542
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:1,92 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 92 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Widły ogrodowe z trzonkiem ze włókna szklanego i stalową częścią roboczą. Narzędzie przeznaczone do przekopywania grządek, spulchniania gleby oraz przenoszenia materiałów organicznych.
Włókno szklane charakteryzuje się niską masą przy jednoczesnej wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Materiał ten nie rdzewieje, nie pęka pod wpływem wilgoci i zachowuje stabilność wymiarową w zmiennych warunkach atmosferycznych. Trzonek z włókna szklanego jest odporny na zginanie i tłumienie drgań podczas pracy.
Część robocza wykonana ze stali zapewnia penetrację twardej gleby i odporność na mechaniczne uszkodzenia. Stalowe zęby wideł zachowują kształt podczas wielokrotnego użytkowania, co umożliwia efektywne przekopywanie i spulchnianie gruntu o różnej strukturze.
Długość 120 cm stanowi kompromis między ergonomią pracy a możliwością manewrowania narzędziem. Taka długość pozwala na pracę w pozycji wyprostowanej, redukując obciążenie kręgosłupa. Sprawdza się w standardowych pracach ogrodowych przy grządkach o typowej wysokości.
Wyprofilowany uchwyt zapewnia stabilny chwyt i rozkład siły nacisku na większą powierzchnię dłoni. Konstrukcja uchwytu minimalizuje poślizg podczas pracy z wilgotną glebą i redukuje ryzyko powstania otarć podczas długotrwałego użytkowania.
| Model | 35890 |
| Producent | FLO |
| Długość całkowita | 120 cm |
| Materiał trzonka | Włókno szklane |
| Materiał części roboczej | Stal |
| Typ narzędzia | Widły ogrodowe |
Widły należy przechowywać w suchym pomieszczeniu, zabezpieczając stalową część roboczą przed bezpośrednim kontaktem z wilgocią. Po zakończeniu pracy zaleca się usunięcie resztek gleby i organicznych zanieczyszczeń. Trzonek z włókna szklanego nie wymaga specjalnej impregnacji, jednak należy unikać długotrwałego wystawienia na bezpośrednie działanie promieni UV.
Przed każdym użyciem warto sprawdzić stabilność połączenia trzonka z częścią roboczą. W przypadku rozluźnienia należy dokręcić elementy mocujące lub wymienić uszkodzone komponenty. Stalowe zęby wideł można oczyścić szczotką drucianą i zabezpieczyć cienką warstwą oleju w przypadku dłuższych przerw w użytkowaniu.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.