
Dostępność:Dostępny u producenta — wysyłka w 3 dni
Czas wysyłki:3 dni
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:23411
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083234118
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,98 kg
Zastosowanie:Beton, żelbet, cegła
Uchwyt:SDS max
Jednostka:SZT
Średnica [mm]:16
Długość [mm]:900
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 64 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Wiertło z uchwytem SDS Max przeznaczone do wiercenia głębokich otworów w betonie, betonie zbrojonym i kamieniu. Długość robocza 900 mm umożliwia wykonywanie wierceń w grubych ścianach i fundamentach przy użyciu młotowiertek z chwytem SDS Max.
System mocowania stosowany w ciężkich młotowiertarkach o mocy powyżej 1000W. Średnica trzpienia 18 mm zapewnia stabilne prowadzenie wiertła podczas pracy z dużą siłą udaru. Kompatybilny z młotowerkami marek Bosch, Makita, DeWalt, Hilti i innych producentów wyposażonych w chwyt SDS Max.
Rozmiar otworu odpowiedni do instalacji kołków rozporowych M12, przewodów elektrycznych, rur hydraulicznych średnicy 12-14 mm oraz kotew chemicznych. Średnica 16 mm stanowi kompromis między szybkością wiercenia a wytrzymałością wiertła przy głębokich otworach.
Umożliwia wiercenie przez ściany o grubości do 850 mm z uwzględnieniem głębokości mocowania w uchwycie. Zastosowanie w pracach instalacyjnych przy przejściach przez fundamenty, ściany nośne oraz w budownictwie przemysłowym, gdzie wymagane są głębokie otwory montażowe.
Materiał wiertła zapewnia odporność na ścieranie podczas pracy w betonie klasy C20/25 do C40/50. Specjalna obróbka cieplna trzpienia zwiększa wytrzymałość na siły skręcające, co zapobiega łamaniu się wiertła przy napotkaniu zbrojenia stalowego.
| Producent | STHOR |
| Model | 23411 |
| Średnica robocza | 16 mm |
| Długość całkowita | 900 mm |
| Typ uchwytu | SDS Max |
| Średnica trzpienia | 18 mm (standard SDS Max) |
| Materiał | Stal narzędziowa |
| Przeznaczenie | Beton, beton zbrojony, kamień, cegła |
Wiertło wymaga młotowierki z uchwytem SDS Max o mocy minimum 1200W i energii udaru powyżej 8 J. Mniejsze urządzenia z uchwytem SDS Plus (średnica trzpienia 10 mm) nie są kompatybilne. Przed zakupem należy sprawdzić typ uchwytu w dokumentacji technicznej posiadanego narzędzia. Producenci młotowierek SDS Max: Bosch GBH 5-40 DCE, Makita HR4013C, DeWalt D25763K, Hilti TE 60, Milwaukee K750S.
Przed rozpoczęciem pracy należy sprawdzić prawidłowe zamocowanie wiertła w uchwycie poprzez pociągnięcie za trzpień. Luz osiowy 2-3 mm jest normalny dla systemu SDS Max. Podczas wiercenia stosować chłodzenie wodne przy otworach głębszych niż 500 mm, aby zapobiec przegrzaniu wiertła i utracie właściwości tnących.
Po zakończeniu pracy oczyścić wiertło z pyłu betonowego sprężonym powietrzem. Trzpień nasmarować smarem grafitowym, co ułatwi kolejne montowanie i demontowanie z uchwytu. Wiertło przechowywać w suchym miejscu, zabezpieczone przed korozją.
Podczas wiercenia obowiązuje stosowanie środków ochrony osobistej: okulary ochronne, rękawice robocze, ochronniki słuchu oraz maska przeciwpyłowa klasy FFP2. Przy wierceniu otworów pod sufitem używać osłony odprowadzającej pył. Zachować ostrożność przy napotkaniu zbrojenia stalowego - zmniejszyć nacisk i prędkość obrotową, aby uniknąć zablokowania wiertła.
Super produkt
Dokładamy wszelkich starań, by opinie pochodziły od klientów, którzy używali produktu lub go nabyli. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie sklepu.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Klient: Łu...ta,data zakupu 22-05-2024 12:08
Klient: Łu...ta,data zakupu 02-12-2021 07:23
Klient: Ta...ki,data zakupu 27-08-2021 13:01
Klient: Łu...ta,data zakupu 24-07-2020 12:32
Klient: Zb...ik,data zakupu 08-04-2020 11:48
Klient: Łu...ta,data zakupu 17-06-2019 08:58