
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:23399
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083233999
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:2,13 kg
Średnica [mm]:32
Długość [mm]:600
Jednostka:SZT
Uchwyt:SDS max
Zastosowanie:Beton, żelbet, cegła
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 119 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Wiertło z chwytem SDS Max przeznaczone do wiercenia otworów w betonie, betonie zbrojonego oraz materiałach mineralnych. Średnica 32 mm i długość robocza 600 mm umożliwiają wykonywanie głębokich otworów pod instalacje i mocowania konstrukcyjne.
Chwyt SDS Max (18 mm średnicy trzpienia) zapewnia kompatybilność z młotami udarowymi klasy ciężkiej o mocy powyżej 5 kg. System rowków i wpustów gwarantuje stabilne osadzenie wiertła i efektywny transfer energii udaru. Montaż i demontaż nie wymaga dodatkowych narzędzi.
Otwory o średnicy 32 mm stosuje się przy instalacji rur kanalizacyjnych, przewodów wentylacyjnych oraz montażu kotew chemicznych i mechanicznych o dużej nośności. Średnica ta pozwala na przeprowadzenie wiązek kabli elektrycznych lub rur wodociągowych przez ściany i stropy.
Długość całkowita wiertła 600 mm umożliwia wiercenie przez grube ściany konstrukcyjne, fundamenty oraz stropy żelbetowe. Zapewnia możliwość wykonania otworów przelotowych w ścianach o grubości do 550 mm z uwzględnieniem głębokości chwytu w uchwycie.
Płytka skrawająca wykonana z węglika wolframu (HM) zapewnia odporność na ścieranie podczas pracy w betonie zbrojonego i materiale mineralnym. Geometria ostrza i spiralne rowki odprowadzają urobek z otworu, zapobiegając blokowaniu wiertła.
| Producent | STHOR |
| Model | 23399 |
| Średnica wiertła | 32 mm |
| Długość całkowita | 600 mm |
| Typ chwytu | SDS Max |
| Średnica chwytu | 18 mm |
| Materiał ostrza | Węglik wolframu (HM) |
| Przeznaczenie | Beton, beton zbrojony, kamień, materiały mineralne |
Wiertło wymaga młota udarowego z uchwytem SDS Max. Zalecana moc urządzenia to minimum 1500 W (klasa 5+ kg). Młoty z chwytem SDS Plus (10 mm) nie są kompatybilne. Przed zakupem należy sprawdzić typ chwytu w specyfikacji posiadanego narzędzia.
Podczas wiercenia w betonie zbrojonego zaleca się pracę z funkcją udaru i wiercenia przy obrotach 300-450 obr/min. W przypadku napotkania zbrojenia należy zmniejszyć nacisk i pozwolić wiertłu na samoczynne przejście przez pręt. Chłodzenie wodą wydłuża żywotność ostrza przy intensywnej pracy.
Przed rozpoczęciem pracy należy sprawdzić stan ostrza i rowków spiralnych. Wiertło powinno być osadzone w uchwycie na pełną głębokość chwytu – prawidłowy montaż sygnalizuje charakterystyczne kliknięcie. Po zakończeniu wiercenia wiertło należy oczyścić z pyłu betonowego sprężonym powietrzem lub szczotką.
Chwyt SDS Max wymaga okresowego smarowania specjalnym smarem do młotów udarowych. Należy nałożyć cienką warstwę smaru na rowki trzpienia przed montażem. Przechowywanie wiertła w suchym miejscu zapobiega korozji trzpienia i przedłuża żywotność narzędzia.
Podczas wiercenia obowiązuje stosowanie okularów ochronnych, rękawic roboczych oraz maski przeciwpyłowej klasy FFP2. Wiercenie w pobliżu instalacji elektrycznych wymaga wcześniejszego sprawdzenia przebiegu przewodów detektorem. Nie należy wywierać nadmiernego nacisku – ciężar młota wystarcza do efektywnej pracy.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Klient: Pi...ki,data zakupu 26-04-2018 18:34