
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:YT-60431
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083048425
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,13 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 42 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Wiertło diamentowe przeznaczone do wiercenia otworów w gresie, ceramice, porcelanie i kompozytach. Konstrukcja z diamentową krawędzią tnącą zapewnia precyzyjne cięcie bez ryzyka szczerbienia materiału.
Galwanicznie naniesione ziarna diamentowe na krawędzi roboczej zapewniają trwałość i precyzyjne cięcie w twardych materiałach ceramicznych. Diamenty stanowią najtwardszy materiał ścierny, co przekłada się na czystość otworu bez wykruszeń.
Konstrukcja wiertła umożliwia pracę w obu trybach. Wiercenie na mokro zapewnia lepsze chłodzenie i wydłuża żywotność narzędzia, podczas gdy praca na sucho zwiększa mobilność podczas montażu w trudno dostępnych miejscach.
Otwór w bocznej części korpusu ułatwia usuwanie pyłu i okruchów z miejsca wiercenia, co zapobiega przegrzewaniu narzędzia i poprawia jakość wykonanego otworu. Efektywne chłodzenie wydłuża okres eksploatacji wiertła.
Zalecane 500 obr./min to parametr dostosowany do wiercenia w materiałach ceramicznych. Zbyt wysokie obroty mogą prowadzić do przegrzania i uszkodzenia krawędzi, zbyt niskie – do nieefektywnego cięcia i zwiększonego zużycia.
| Producent | YATO |
| Model | YT-60431 |
| Średnica wiertła | 40 mm |
| Typ krawędzi roboczej | Diamentowa (galwanicznie powlekana) |
| Materiał korpusu | Stal |
| Zalecane obroty | 500 obr./min |
| Tryb pracy | Na sucho / na mokro |
| Przeznaczenie | Gres, ceramika, porcelana, kompozyty |
Przed rozpoczęciem wiercenia należy zamocować wiertło w uchwycie wiertarki zgodnie z instrukcją producenta narzędzia. Powierzchnię płytki warto oznaczyć punktem startowym za pomocą taśmy maskującej lub krzyżyka z lakieru – zapobiega to ześlizgiwaniu się wiertła w początkowej fazie pracy.
Wiercenie należy rozpocząć przy ustawieniu wiertarki prostopadle do powierzchni, z lekkim dociskiem. Zbyt duża siła nacisku może prowadzić do przegrzania lub pęknięcia materiału. W przypadku wiercenia na mokro, regularne zwilżanie miejsca pracy wodą znacząco wydłuża żywotność narzędzia i poprawia jakość otworu.
Po zakończeniu pracy wiertło należy oczyścić z pyłu i残留ków materiału. Przechowywanie w suchym miejscu zapobiega korozji stalowego korpusu. Regularna kontrola stanu krawędzi diamentowej pozwala ocenić stopień zużycia narzędzia.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.