
Dostępność:Chwilowo niedostępny — zapytaj o termin
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:SWSDS-O-10/260
Stan magazynowy:
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,10 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 16 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Wiertło udarowe z uchwytem SDS Plus przeznaczone do wiercenia w betonie, kamieniu i innych materiałach budowlanych o dużej gęstości. Wykonane ze stali AISI A322/G5140 z końcówką z węglika spiekanego.
Specyfikacja stali opracowana przez American Iron Steel Institute. Zawartość manganu zwiększa udarność i twardość, chrom zapewnia odporność na ścieranie, a krzem poprawia sprężystość. Stal przeszła proces ulepszania cieplnego, co zwiększa jej wytrzymałość na zginanie i skręcanie podczas pracy udarowej.
Ostrze wykonane z węglika wolframowo-kobaltowego zachowuje właściwości skrawające znacznie dłużej niż stal narzędziowa. Materiał ten charakteryzuje się twardością 1500-2000 HV, co pozwala na wiercenie w betonie klasy C30/37 i wyżej bez utraty ostrości.
Dwuspiralny rowek o zwiększonej głębokości skutecznie transportuje urobek na zewnątrz otworu. Konstrukcja ta zapobiega zatykaniu się wiertła i przegrzewaniu, szczególnie przy głębokich odwiertach w betonie zbrojonym.
System mocowania z czterema rowkami zapewnia szybką wymianę narzędzia bez użycia dodatkowych kluczy. Luz osiowy uchwytu umożliwia ruch udarowy młotka, a jednocześnie przenosi moment obrotowy. Kompatybilny z wiertarkami udarowymi i młotami udarowymi mocy od 500W wzwyż.
| Producent | SCHMITH |
| Model | SWSDS-O-10/260 |
| Średnica wiertła | 10 mm |
| Długość całkowita | 260 mm |
| Typ uchwytu | SDS Plus |
| Materiał trzpienia | Stal AISI A322/G5140 |
| Materiał ostrza | Węglik spiekany |
| Obróbka cieplna | Tak |
| Typ spirali | Podwójna |
| Kod EAN | 5902004718200 |
| Jednostka sprzedaży | 1 szt. |
Wiertło współpracuje z wiertarkami udarowymi i młotami udarowymi wyposażonymi w uchwyt SDS Plus. Sprawdź w instrukcji narzędzia, czy obsługuje średnicę 10 mm – niektóre lżejsze modele są ograniczone do Ø8 mm. Dla optymalnej wydajności zaleca się użycie urządzeń o mocy minimum 650W i energii udaru powyżej 1,5 J.
Dla wiertła Ø10 mm w betonie zalecana prędkość obrotowa to 800-1200 obr/min z włączonym trybem udaru. W kamieniu naturalnym należy zmniejszyć obroty do 600-900 obr/min. Podczas wiercenia należy wywierać umiarkowany nacisk – zbyt duża siła nie przyspiesza pracy, a powoduje przegrzanie i szybsze zużycie ostrza.
Przy odwiertach głębszych niż 150 mm zaleca się okresowe wycofywanie wiertła w celu usunięcia urobku i ochłodzenia ostrza. W przypadku wiercenia na sucho w betonie o wysokiej klasie wytrzymałości można stosować chłodzenie wodne, co wydłuża żywotność węglika spiekanego.
Wiertło należy przechowywać w suchym miejscu, zabezpieczone przed kontaktem z innymi narzędziami metalowymi. Rowki uchwytu SDS Plus powinny być czyste i wolne od zaprawy – zanieczyszczenia mogą utrudnić mocowanie i powodować luz podczas pracy. Po zakończeniu pracy warto oczyścić spiralę z pyłu betonowego za pomocą szczotki drucianej.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.