Dostępność:Chwilowo niedostępny — zapytaj o termin
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:YT-42326
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083127342
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,12 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 30 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Wiertło z uchwytem SDS Plus i czterokrawędziową głowicą krzyżową przeznaczone do wiercenia w betonie oraz żelbecie przy użyciu młotowiertarek. Geometria krzyżowa umożliwia skuteczną pracę w kontakcie ze zbrojeniem stalowym, gdzie wiertła z głowicą jednostronną tracą stabilność lub ulegają zakleszczeniu.
Cztery symetrycznie rozmieszczone krawędzie skrawające zapewniają lepsze centrowanie wiertła na początku wiercenia i redukują boczne odchylenia podczas pracy. W porównaniu z głowicą dwukrawędziową układ krzyżowy równomierniej rozkłada siły udaru, co ogranicza drgania i „bicie" wiertła w otworze.
Geometria krzyżowa pozwala na kontynuowanie wiercenia po natrafieniu na pręt zbrojeniowy bez gwałtownego zakleszczenia narzędzia. Cztery krawędzie stopniowo oddziałują na przeszkodę, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia wiertła i przeciążenia wrzeciona młotowiertarki.
Standard SDS Plus (Special Direct System) umożliwia osiowy ruch wiertła w uchwycie podczas udaru, co bezpośrednio przekłada się na skuteczność kruszenia materiału. Montaż i demontaż nie wymaga użycia klucza — wystarczy nacisnąć blokadę uchwytu. Uchwyt SDS Plus jest kompatybilny z przeważającą większością młotowiertarek dostępnych na rynku budowlanym.
Spiralny rowek na trzonie wiertła transportuje pokruszony materiał ku wylotowi otworu. Sprawne odprowadzanie urobku zapobiega zatykaniu otworu, które zwiększa tarcie, podnosi temperaturę końcówki i przyspiesza jej zużycie.
| Model | YT-42326 |
| Producent | YATO |
| Średnica | 10 mm |
| Długość całkowita | 310 mm |
| Typ uchwytu | SDS Plus |
| Typ głowicy | Krzyżowa (4 krawędzie skrawające) |
| Przeznaczenie | Beton, żelbet (zbrojony beton) |
| Zastosowanie z narzędziem | Młotowiertarka z uchwytem SDS Plus |
Wiertło współpracuje wyłącznie z młotowiertarkami wyposażonymi w uchwyt SDS Plus. Przed zakupem należy sprawdzić oznaczenie uchwytu na narzędziu — SDS Plus (zwany też SDS+) to standard inny niż SDS Max, stosowany w cięższych burzarkach. Wiertła SDS Plus nie są kompatybilne z uchwytami Jacobs (zaciskowymi) ani z uchwytami SDS Max.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.