
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:T03201
Stan magazynowy:
Kod EAN:5901477162602
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,06 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 97 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Wiertło stopniowe z dziewięcioma średnicami od 4 do 20 mm, wykonane ze stali szybkotnącej HSS M2 z powłoką TiAlN. Przeznaczone do wiercenia otworów w blachach stalowych cienkościennych, metalach nieżelaznych i tworzywach sztucznych.
Stal narzędziowa z dodatkiem wolframu i molibdenu zapewnia zwiększoną twardość i odporność na ścieranie. Wolfram spowalnia proces tępienia ostrzy, natomiast molibden poprawia hartowność i zwiększa udarność materiału przy jednoczesnej odporności na korozję.
Warstwa ceramiczna o twardości przekraczającej 3000 HV chroni wiertło przed nadmiernym nagrzewaniem podczas pracy bez chłodziwa. Umożliwia zwiększenie prędkości skrawania o 30-50% w porównaniu do wierteł bez powłoki, szczególnie przy obróbce materiałów trudnoskrawalnych.
Dziewięć średnic w jednym narzędziu (4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 mm) z czytelnym oznaczeniem każdego stopnia. Pozwala na wiercenie otworów o różnych średnicach bez konieczności wymiany narzędzia, co skraca czas pracy i eliminuje potrzebę posiadania zestawu osobnych wierteł.
Standardowy trzpień cylindryczny pasuje do uchwytów szybkomocujących i kluczowych w wiertarkach i wkrętarkach. Zapewnia stabilne mocowanie bez ryzyka poślizgu podczas wiercenia pod obciążeniem.
| Model | T03201 |
| Typ | Wiertło stopniowe |
| Materiał | Stal szybkotnąca HSS M2 (wolframowo-molibdenowa) |
| Powłoka | TiAlN (azotek tytanu glinu) |
| Typ uchwytu | Cylindryczny |
| Średnice robocze | 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 mm |
| Stopniowanie | Co 2 mm |
| Długość całkowita | 75 mm |
| Długość robocza | 51 mm |
| Producent | GEKO (seria Tvardy) |
Wiertło należy prowadzić prostopadle do powierzchni obrabianej przy umiarkowanym docisku. W przypadku blach stalowych zaleca się punktowanie przed wierceniem dla zapobieżenia ześlizgiwaniu się ostrza. Powłoka TiAlN umożliwia pracę na sucho, jednak przy intensywnym użytkowaniu okresowe chłodzenie emulsją lub olejem przedłuża żywotność narzędzia. Nie należy stosować wiertła do materiałów o grubości przekraczającej 3 mm – w grubszych blachach wiertło może się zaklinować lub ulec uszkodzeniu.
Po zakończeniu pracy wiertło należy oczyścić z wiórów i pyłu metalowego. Okresowe smarowanie trzpienia zapobiega korozji i ułatwia montaż w uchwycie. Przechowywać w suchym miejscu, najlepiej w oryginalnym blistrze zabezpieczającym ostrza przed uszkodzeniem mechanicznym.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.