
Dostępność:Dostępny u producenta — wysyłka w 3 dni
Czas wysyłki:3 dni
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:YT-25650
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083080623
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,03 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 6 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Wkrętak płaski z trzpieniem CrV 6150 o długości roboczej 100 mm i szerokości grotu 3 mm. Narzędzie ręczne przeznaczone do montażu i demontażu śrub z rowkiem prostym w zastosowaniach uniwersalnych.
Stop chromowo-wanadowy zapewnia twardość w zakresie 52-58 HRC, co przekłada się na odporność na skręcanie i zużycie. Materiał ten charakteryzuje się również zwiększoną odpornością na korozję w porównaniu do zwykłej stali węglowej.
Namagnesowanie grotu umożliwia przytrzymywanie śrub podczas wkręcania, co ułatwia pracę w pozycjach poziomych i nad głową. Szerokość 3 mm odpowiada śrubom o średnicy M3-M4 oraz standardowym śrubom do drewna o średnicy 3-4 mm.
Długość robocza oznacza odległość od końcówki grotu do podstawy rękojeści. 100 mm zapewnia dostęp do zagłębionych punktów montażowych, typowych w obudowach elektronicznych, szafkach i instalacjach elektrycznych.
Polipropylen charakteryzuje się odpornością na oleje, rozpuszczalniki i działanie chemikaliów. Materiał ten zapewnia izolację elektryczną oraz ergonomiczny kształt, który redukuje zmęczenie dłoni podczas intensywnej pracy.
| Symbol produktu | YT-25650 |
| Producent | YATO |
| Typ grotu | Płaski (Slotted) |
| Szerokość grotu | 3 mm |
| Długość robocza trzpienia | 100 mm |
| Materiał trzpienia | Stal chromowo-wanadowa CrV 6150 |
| Wykończenie powierzchni | Satynowe |
| Namagnesowanie grotu | Tak |
| Materiał rękojeści | Polipropylen (PP) |
| Zastosowanie | Uniwersalne |
Szerokość grotu wkrętaka powinna odpowiadać długości rowka w łbie śruby — zbyt wąski grot nie przeniesie momentu obrotowego, zbyt szeroki może uszkodzić powierzchnię wokół śruby. Dla śrub M3-M4 oraz standardowych śrub do drewna 3-4 mm właściwy jest grot o szerokości 3 mm. Grubość grotu powinna wypełniać głębokość rowka bez luzu.
Przed rozpoczęciem pracy należy sprawdzić stan grotu — uszkodzenia lub zaokrąglenia krawędzi mogą prowadzić do wyślizgiwania się z rowka śruby. Podczas wkręcania należy wywierać nacisk wzdłuż osi wkrętaka, aby zapobiec wyślizgiwaniu i uszkodzeniu rowka.
Satynowe wykończenie powierzchni trzpienia ułatwia usuwanie zabrudzeń i zapobiega gromadzeniu się pyłu. Po zakończeniu pracy wkrętak należy oczyścić z zanieczyszczeń i osuszyć. Przechowywanie w suchym miejscu wydłuża żywotność narzędzia i chroni przed korozją.
Nie należy używać wkrętaka jako dłuta, przecinaka lub narzędzia do ważenia — może to spowodować uszkodzenie grotu lub odkształcenie trzpienia. W przypadku pracy przy napięciu elektrycznym należy używać wkrętaków z izolacją odpowiadającą normom VDE.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.