Klucz udarowy, kompozytowy 1/2'', 1356 nm YT-0953 YATO
592,78 zł596,28 zł brutto484,78 zł netto
W tej kategorii zgromadziliśmy elektronarzędzia, które są niezastąpione we wszelkich pracach montażowych. Spełnią swoje zadanie wszędzie, gdzie trzeba wkręcić albo wykręcić śruby czy wkręty. Zakrętarki i klucze udarowe, choć służą tym samym celom, trochę się od siebie różnią. Dlatego trzeba dobrać je zgodnie z zakresem prac.
Dzięki zakrętarce oszczędzisz czas np. przy montażu mebli, w których jest duża liczba wkrętów czy śrubek. Klucz udarowy pomoże Ci podczas prac, w których konieczne jest użycie dużych śrub lub poluzowanie i odkręcenie mocno zespojonych elementów, np. w podzespołach samochodu.
Wszystko to zrobisz oczywiście dużo szybciej i łatwiej niż gdybyś musiał używać narzędzi ręcznych.
W naszym sklepie znajdziesz zakrętarki i klucze udarowe sprawdzonych na rynku marek: zakrętarki akumulatorowe Yato, klucze udarowe DeWalt czy zakrętarki udarowe Sthor.
Choć mają podobne zastosowania, różnią się zakresem mocy, wielkością, typem mocowania akcesoriów czy siłą momentu obrotowego. A te cechy decydują o tym, do czego i kiedy możesz je wykorzystać.
Zakrętarki są delikatniejsze i lżejsze, ale przez to też słabsze, co czyni je sprzętem idealnym do częstego użytku domowego i półprofesjonalnego. Nadają się do miękkiego drewna czy tworzyw sztucznych.
Podczas bardziej wymagających prac, np. na budowie czy w warsztacie samochodowym, lepiej sprawdzi się klucz udarowy, choć także mocniejsze zakrętarki stosuje się w dekarstwie do długich wkrętów ciesielskich.
Klucz udarowy jednak z większą siłą wkręci śruby i wkręty w twardy materiał, ale też poradzi sobie z demontażem zapieczonych śrub.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować w mocniejszy klucz udarowy, który będzie służył zarówno do prac cięższych, jak i lżejszych. Jednak może to być złudne przekonanie. W praktyce z lekkimi i delikatnymi śrubami czy podłożem drewnianym lepiej współpracują zakrętarki. Dlaczego?
Klucze udarowe mogą się tu okazać zbyt mocne i uszkadzać delikatniejsze śruby lub miękkie drewno. Dlatego dobierz odpowiedni typ narzędzia do zakresu najczęściej wykonywanych prac.
Typ silnika – może być szczotkowy lub bezszczotkowy. Silniki bezszczotkowe są wytrzymalsze i wydajniejsze, a przy tym lżejsze i bardziej kompaktowe. Wynika to z technologii ich budowy. Zakrętarka bezszczotkowa YATO250nmjest świetnym przykładem mocnej zakrętarki, która sprawdzi się w większości prac montażowych. Jej atutem jest to, że należy do serii narzędzi w systemie 18 V, co oznacza możliwość użycia tej samej baterii do kilku różnych urządzeń.
Siła momentu obrotowego – to najważniejsza cecha różniąca zakrętarki i klucze udarowe. Podczas gdy zakrętarka może osiągnąć maksymalnie 250 Nm, mocnyklucz udarowy DeWALT DCF899Npotrafi pracować z siłą nawet kilka razy większą. Tam, gdzie potrzeba naprawdę dużej mocy nacisku, zakrętarka udarowa może być niewystarczająca.
Typ mocowania – zakrętarki mają mocowanie 6-kątne pasujące do uchwytów 1/4. Klucze udarowe mają mocowanie kwadratowe, pasujące do nasadek 1/2, 5/8 lub 3/4.
Waga i rozmiar – zakrętarki to lekkie i kompaktowe urządzenia w porównaniu z kluczami udarowymi. Wynika to z wielkości silnika, który w kluczach udarowych jest większy i mocniejszy.
Szukając odpowiedniego modelu, zwróć też uwagę na dodatkowe akcesoria i zalety, które decydują o bezpieczeństwie i funkcjonalności zakrętarki lub klucza udarowego. Jakie to zalety? Regulacja momentu obrotowego, diody doświetlające, nowoczesne wydajne akumulatory. Bywają też dodatkowe akumulatory w zestawie czy skrzyni transportowej.
W naszej ofercie znajdziesz modele, które spełniają wszystkie powyższe parametry, a przy tym mają niezwykle korzystny stosunek ceny do jakości.