Dostępność:Chwilowo niedostępny — zapytaj o termin
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:YT-75235
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083126093
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,08 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 13 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Ostrza piłkowe przeznaczone do nożyków technicznych stosowanych przy cięciu materiałów włóknistych, miękkich i tworzyw sztucznych. Wykonane ze stali narzędziowej SK5 z ząbkowaną krawędzią roboczą, która umożliwia pewne rozpoczęcie cięcia bez poślizgu po powierzchni materiału.
SK5 to japońska stal narzędziowa o podwyższonej zawartości węgla, charakteryzująca się twardością HRC 59–63. Tak wysoka twardość przekłada się na długotrwałe zachowanie ostrości krawędzi roboczej nawet przy intensywnym użytkowaniu i cięciu materiałów o zróżnicowanej strukturze.
Geometria ząbkowana jest zoptymalizowana pod kątem materiałów miękkich i włóknistych. Ząbki chwytają włókna materiału już przy pierwszym kontakcie, co eliminuje poślizg ostrza po powierzchni i pozwala precyzyjnie wyznaczać linię cięcia bez wstępnego nacinania.
Odpowiednia geometria zębów i twardość materiału ograniczają strzępienie krawędzi ciętego materiału. Ma to szczególne znaczenie przy cięciu wykładzin, dywanów i materiałów izolacyjnych, gdzie estetyka linii cięcia wpływa na jakość montażu.
Grubość 0,7 mm zapewnia wystarczną sztywność ostrza, by pracować z większym naciskiem bez ryzyka ugięcia lub złamania. Ostrze prowadzi się stabilnie wzdłuż linii cięcia nawet w materiałach o niejednorodnej strukturze, takich jak kartony wielowarstwowe czy płyty gipsowe.
| Model | YT-75235 |
| Producent | YATO |
| Wymiary ostrza | 125 × 25 mm |
| Grubość ostrza | 0,7 mm |
| Materiał | Stal narzędziowa SK5 |
| Twardość | HRC 59–63 |
| Typ krawędzi | Ząbkowana |
| Ilość w opakowaniu | 3 szt. |
Ostrza piłkowe YT-75235 sprawdzają się w pracach wykończeniowych i technicznych, gdzie wymagane jest precyzyjne cięcie materiałów miękkich, włóknistych lub warstwowych:
Przed zakupem należy zweryfikować, czy wymiary ostrza (125 × 25 mm, grubość 0,7 mm) są zgodne z modelem posiadanego nożyka technicznego. Parametry te powinny być podane w instrukcji obsługi nożyka lub na opakowaniu producenta. Ostrza piłkowe nie są zamienne z ostrzami trapezowymi ani łamanymi — różnią się zarówno geometrią, jak i sposobem mocowania.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.