wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Zastosowanie pomp do wody w domu i ogrodzie
super sprzedawca allegrozaufane opinie ceneoprogram ochrony kupującychdostawa w 24 godzinywygodne paczkomaty InPostbezpieczne połączenie z certyfikatem SSLszybkie i bezpieczne płatnościzwrot kasy za zakupybogate doświadczenie
super sprzedawca allegrozaufane opinie ceneoprogram ochrony kupującychdostawa w 24 godzinywygodne paczkomaty InPostbezpieczne połączenie z certyfikatem SSLszybkie i bezpieczne płatnościzwrot kasy za zakupybogate doświadczenie
Dodatkowe opcje przeglądania
Nasze hity
Kontakt
  • XL-narzedzia ul. Rybacka 30
    82-110 Kąty Rybackie
    woj. pomorskie
  • Infolinia: 58 58 59 445
  • E-mail:sklep@24usb.pl
  • NIP: 5792110237
    REGON: 221727917

Zastosowanie pomp do wody w domu i ogrodzie

Data dodania: 29-08-2022
Pompy do wody to niezwykle użyteczny rodzaj sprzętu, który odznacza się wieloma zastosowaniami. Te stosunkowo nieduże urządzenia mogą okazać się szczególnie przydatne osobom posiadającym w ogrodzie basen lub oczko wodne, a także wszystkim tym, którzy z jakiegoś powodu muszą czerpać wodę ze studni tudzież stawu bądź innego rodzaju naturalnego zbiornika. Pompy przydają się również właścicielom domków ulokowanych w ogródkach działkowych. Co warto wiedzieć o tych funkcjonalnych narzędziach? Jakie są ich zastosowania? Jaki typ pompy wodnej wybrać?


Rodzaje pomp do wody

pompa do wody zanurzeniowa żeliwna

Istnieje kilka rodzajów pomp dopasowanych do różnych zbiorników wodnych. Inwestując w tego typu urządzenie, musimy więc dokładnie przemyśleć, do jakich zadań będziemy je wykorzystywać, a przy okazji uwzględnić także parametry techniczne potencjalnego nabytku. To kluczowa kwestia, gdyż poszczególne typy urządzeń różnią się od siebie diametralnie. Wyróżnia się przede wszystkim pompy hydroforowe, a także zanurzeniowe do wody czystej lub brudnej oraz nawierzchniowe pompy ogrodowe i tradycyjne urządzenia zasilane siłą rąk. By ułatwić Ci wybór, opiszemy kilka najpopularniejszych typów pomp.

Tradycyjne, ręczne pompy

To najprostszy możliwy wybór. Nie oznacza to jednak, że tego typu urządzenia będą nieefektywne. Narzędzia te dzielą się na dwa podrodzaje – ręczne pompy kolumienkowe tudzież motylkowe. Działanie tych pierwszych opiera się na tłoku, który po wprawieniu w ruch posuwisto-zwrotny zasysa wodę. Rozmiar tego elementu ma bezpośredni, proporcjonalny wpływ na efektywność pompy. Urządzenia motylkowe różnią się wyłącznie tym, że zamiast cylindra, w którym pracuje tłok, mają zawory oraz przeponę.

Pompy zanurzeniowe

Tego typu urządzenia, zwane też elektrycznymi pompami zatapialnymi, lokuje się pod powierzchnią wody. Mogą one zarówno przepompowywać, jak i wypompowywać płyny. To wyjątkowo wydajne urządzenia, które doskonale sprawdzą się w każdym na tyle głębokim zbiorniku, by umożliwić ich pełne zanurzenie – silnik pompy powinien stale znajdować się pod lustrem wody.

Te urządzenia również są łatwe w obsłudze – wystarczy podłączyć wąż ogrodowy do króćca pompy, a następnie opuścić pompę na dno zbiornika.

Zestawy hydroforowe

To nie tylko pompy, a całe komplety urządzeń, których celem jest pobieranie wody ze studni oraz kontrolowanie jej przepływu i ciśnienia w instalacji wodnej budynków. Z tego rozwiązania korzysta się najczęściej w gospodarstwach domowych pozbawionych dostępu do sieci wodociągowej. W skład zestawów wchodzą pompy zintegrowane ze zbiornikiem przeponowym, a także manometr, wyłącznik ciśnieniowy oraz rury i przewody.

Pompy nawierzchniowe

Tego rodzaju pompy znajdują użytek przede wszystkim w ogrodach. Wykorzystuje się je przeważnie do podlewania roślin. Te niewielkie i stosunkowo tanie, zasilane energią elektryczną urządzenia, potrafią tłoczyć do 60 litrów wody na minutę. To świetny wybór, jeśli planujemy pobierać wodę z niewielkiego stawu czy niezbyt głębokiej studni, bowiem tego rodzaju pompy pracują maksymalnie do ośmiu metrów poniżej poziomu gruntu.

Do czego przydają się pompy wody?

To niezastąpione narzędzie na wszystkich pozbawionych dostępu do sieci wodociągów działkach. Za ich pomocą możemy w łatwy sposób osuszyć teren, a także przepompować wodę, która służyć będzie podlewaniu roślin. Poszczególnych zastosowań jest jeszcze więcej. Mogą okazać się przydatne podczas ulewy lub tuż po niej, gdy zalaniu ulegnie nasz garaż tudzież piwnica. Tego rodzaju urządzenia sprawdzą się też doskonale do szybkiego osuszenia oczka wodnego bądź basenu. Specjalne, odporne na nieczystości pompy mogą także służyć do usuwania nadmiaru ścieków z szamba.

Podsumowując – pompy do wody to niezwykle przydatne urządzenia, które znajdą zastosowanie w niemal każdym gospodarstwie domowym. Przed dokonaniem zakupu powinniśmy jednak wybrać konkretny typ sprzęt, a także dokładnie przeanalizować jego parametry techniczne. Dzięki temu bez wątpienia zyskamy pompę do wody w pełni dopasowaną do naszych potrzeb.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu