
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:T00654
Stan magazynowy:
Kod EAN:5901477158902
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,98 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 91 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Profesjonalny zestaw 10 kluczy płasko-oczkowych wykonanych ze stali narzędziowej CRV kutej na zimno. Narzędzia poddane zaawansowanemu procesowi obróbki cieplnej z hartowaniem próżniowym i odpuszczaniem, co zapewnia zwiększoną wytrzymałość na zginanie i długą żywotność.
Proces kucia na zimno zwiększa gęstość struktury materiału, eliminując mikropęknięcia. Stal chromowo-wanadowa (CRV) charakteryzuje się podwyższoną twardością i odpornością na ścieranie w porównaniu do standardowych stali węglowych.
Hartowanie w piecu próżniowym eliminuje kontakt z tlenem, zapobiegając odwęgleniu powierzchni i przeżarzeniom. Chłodzenie w specjalnym oleju hartowniczym zapewnia równomierne rozkładanie naprężeń i minimalizuje ryzyko deformacji.
Proces odpuszczania w kontrolowanej temperaturze redukuje naprężenia wewnętrzne powstałe podczas hartowania. Rezultat to zwiększona wytrzymałość na zginanie przy zachowaniu twardości powierzchni roboczej.
Zarówno główka płaska, jak i oczkowa są odgięte o 15° względem osi klucza. Taka geometria ułatwia pracę w ograniczonych przestrzeniach i pozwala na większy zakres ruchu bez konieczności zmiany pozycji klucza.
| Model | T00654 |
| Marka | TVARDY |
| Rozmiary kluczy | 6, 7, 8, 10, 12, 13, 14, 15, 17, 19 mm |
| Liczba elementów | 10 kluczy + płachta |
| Materiał | Stal narzędziowa CRV kuta na zimno |
| Obróbka cieplna | Hartowanie próżniowe, chłodzenie w oleju, odpuszczanie |
| Zabezpieczenie powierzchni | Niklowanie + powłoka matowej satyny |
| Kąt odgięcia główek | 15° (płaska i oczkowa) |
| Normy | DIN 3113-A |
| Certyfikacja | VPA GS (niemiecki certyfikat bezpieczeństwa) |
| Organizacja | Płachta ze wzmocnionymi oczkami do zawieszenia |
Określa wymiary, tolerancje i wymagania jakościowe dla kluczy płasko-oczkowych dwustronnych. Norma definiuje m.in. szerokość główek, grubość, moment obrotowy oraz dopuszczalne odchyłki wymiarowe. Klucze zgodne z DIN 3113-A gwarantują kompatybilność z nakrętkami i łbami śrub wykonanymi według norm ISO i DIN.
VPA (Vereinigte Prüfanstalten) to niemiecka jednostka certyfikująca, a oznaczenie GS (Geprüfte Sicherheit) potwierdza spełnienie rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa. Certyfikacja obejmuje testy wytrzymałościowe, kontrolę materiałów oraz weryfikację procesu produkcji.
Przed rozpoczęciem pracy należy upewnić się, że rozmiar klucza odpowiada wymiarowi nakrętki lub śruby. Niedopasowany klucz może uszkodzić krawędzie elementu złącznego i zmniejszyć skuteczność dokręcania. Podczas dokręcania należy stosować siłę prostopadle do osi klucza, unikając skośnego nacisku, który może prowadzić do deformacji główki.
Powłoka satynowa zapewnia ochronę przed korozją, jednak po kontakcie z wilgocią lub substancjami agresywnymi chemicznie zaleca się wytarcie kluczy suchą szmatką. Okresowe natłuszczanie powierzchni roboczych cienką warstwą oleju konserwacyjnego wydłuża żywotność narzędzi, szczególnie w warunkach intensywnego użytkowania.
Płachta ze wzmocnionymi oczkami umożliwia zawieszenie zestawu na ścianie warsztatowej lub w szafie narzędziowej. Taki sposób przechowywania chroni klucze przed uszkodzeniami mechanicznymi i ułatwia szybki dostęp do odpowiedniego rozmiaru.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Klient: Ro...ki,data zakupu 04-09-2023 22:26