
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:SCH14L02010
Stan magazynowy:
Kod EAN:5902004731971
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 21 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Linka tnąca do podkaszarek i kos spalinowych o przekroju kwadratowym. Profil Dual zapewnia zwiększoną powierzchnię cięcia i lepszą wydajność przy koszeniu gęstej roślinności.
Kształt kwadratowy zwiększa agresywność cięcia w porównaniu do żyłek okrągłych. Ostre krawędzie skuteczniej przecinają łodygi traw i chwastów, co przekłada się na szybszą pracę i mniejsze zużycie sprzętu.
Grubość 3.0 mm to standard dla podkaszarek o mocy 1.2-2.5 KM. Zapewnia równowagę między wytrzymałością a elastycznością, nadając się do regularnego koszenia trawników oraz porządkowania terenu wokół przeszkód.
Materiał wytrzymuje kontakt z kamieniami, krawężnikami i drewnianymi elementami bez natychmiastowego strzępienia. Zmniejsza to częstotliwość wymiany żyłki podczas pracy w trudnym terenie.
Zapas wystarczający na kilka sezonów przy przeciętnym użytkowaniu domowym. Pozwala na cięcie własnych odcinków dopasowanych do konkretnej głowicy kosiarki.
| Producent | SCHMITH |
| Model | SCH14L02010 |
| Średnica żyłki | 3.0 mm |
| Długość | 15 m |
| Kształt przekroju | Kwadrat (Dual) |
| Typ | Linka tnąca do podkaszarek |
Przed zakupem należy sprawdzić dopuszczalną średnicę żyłki w instrukcji podkaszarki. Parametr ten zwykle podany jest na naklejce na osłonie głowicy lub w specyfikacji urządzenia. Żyłka 3.0 mm pasuje do większości kos spalinowych o mocy powyżej 1.2 KM oraz elektrycznych powyżej 1000 W.
Żyłkę należy nawijać zgodnie z kierunkiem wskazanym na szpuli głowicy. Zbyt luźne nawinięcie powoduje zaplatanie się, zbyt mocne – blokowanie mechanizmu wysuwu. Zalecana długość wystającego końca to 12-15 cm dla optymalnej wydajności cięcia.
Podczas pracy należy unikać uderzania żyłką o twarde powierzchnie pod kątem prostym – zwiększa to ryzyko pęknięcia. Kontakt z gruntem powinien być minimalny, szczególnie na glebach kamienistych.
Niewykorzystaną żyłkę należy przechowywać w miejscu suchym, chronionym przed bezpośrednim nasłonecznieniem. Materiał polimerowy pod wpływem UV traci elastyczność i staje się kruchy.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.