
Dostępność:Chwilowo niedostępny — zapytaj o termin
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:SZTNO-2,7/15M
Stan magazynowy:
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 21 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Linka tnąca o przekroju okrągłym przeznaczona do kos spalinowych i podkaszarek elektrycznych. Średnica 2,7 mm zapewnia równowagę między mocą cięcia a zużyciem energii urządzenia.
Grubość żyłki determinuje moc cięcia i obciążenie silnika. Średnica 2,7 mm sprawdza się w kosach o mocy 1,2-2,5 KM, zapewniając efektywne koszenie trawy i niskiej roślinności bez nadmiernego obciążenia układu napędowego.
Klasyczny okrągły profil żyłki charakteryzuje się uniwersalnością zastosowania i niskim poziomem hałasu podczas pracy. Sprawdza się w standardowych pracach koszeniowych na powierzchniach trawnikowych i terenach zielonych.
Konstrukcja materiału zmniejsza ryzyko przedwczesnego pękania żyłki podczas kontaktu z twardymi przeszkodami. Zwiększa to czas pracy między wymianami linki i redukuje koszty eksploatacyjne.
Pakiet 15-metrowy pozwala na wielokrotne uzupełnienie głowicy kosiarki. W zależności od średnicy głowicy i długości wypuszczanej żyłki, wystarcza na 10-20 wymian, co odpowiada sezonowi koszenia przy użytkowaniu hobbystycznym.
| Producent | SCHMITH |
| Model | SZTNO-2,7/15M |
| Średnica | 2,7 mm |
| Długość | 15 m |
| Typ przekroju | okrągły |
| Jednostka sprzedaży | 1 szt. |
| Kod EAN | 5902004737232 |
Żyłka 2,7 mm pasuje do większości standardowych głowic kos spalinowych i podkaszarek elektrycznych. Przed zakupem należy sprawdzić w instrukcji urządzenia maksymalną dopuszczalną średnicę linki oraz typ głowicy (automatyczna, półautomatyczna, ręczna). Zbyt gruba żyłka może przeciążyć silnik, zbyt cienka nie zapewni skutecznego cięcia.
Długość wypuszczanej żyłki z głowicy powinna wynosić 10-15 cm. Dłuższy odcinek zwiększa obciążenie silnika i przyspiesza zużycie linki, krótszy zmniejsza efektywność koszenia. Podczas nawijania żyłki na szpulę należy zachować odpowiednie napięcie i kierunek nawijania zgodny z instrukcją głowicy.
Żyłkę należy przechowywać w miejscu suchym, z dala od bezpośredniego nasłonecznienia. Promieniowanie UV i wilgoć mogą obniżyć wytrzymałość materiału. Przed montażem można zanurzć odcinek żyłki w wodzie na kilka minut, co zwiększy jej elastyczność i ułatwi nawijanie.
Tempo zużycia linki zależy od rodzaju wykaszanej roślinności i obecności przeszkód. Na trawnikach o regularnej strukturze 15 metrów wystarcza na kilka godzin intensywnej pracy. Kontakt z kamieniami, betonem czy metalem znacząco przyspiesza zużycie i wymaga częstszych uzupełnień.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.