
Dostępność:Dostępny u producenta — wysyłka w 3 dni
Czas wysyłki:3 dni
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:YT-72308
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083122361
Waga:0,80 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 650 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Precyzyjne narzędzie pomiarowe do określania wymiarów zewnętrznych elementów mechanicznych w zakresie 50-75 mm. Mikrometr cyfrowy wyposażony w elektroniczny wyświetlacz LCD, funkcję konwersji jednostek oraz wyjście danych do systemów rejestrujących.
Dokładność ±0,002 mm przy rozdzielczości 0,001 mm oznacza, że mikrometr wykrywa różnice wymiarów na poziomie jednej tysięcznej milimetra. Parametr ten decyduje o przydatności narzędzia w pomiarach elementów z tolerancjami IT6-IT8, typowych dla pasowań precyzyjnych w mechanice.
Stal GCr15 charakteryzuje się twardością 60-64 HRC po obróbce cieplnej, co zapewnia odporność na ścieranie powierzchni pomiarowych. Materiał ten minimalizuje ryzyko odkształceń plastycznych przy wielokrotnym użytkowaniu oraz zachowuje stabilność wymiarową w czasie.
Przełączanie między jednostkami mm i calami umożliwia pracę z dokumentacją techniczną w różnych standardach bez konieczności przeliczania wartości. Funkcja szczególnie przydatna przy weryfikacji detali produkowanych według norm ANSI lub ISO.
Możliwość transmisji wyników do komputera lub systemu SPC (Statistical Process Control) pozwala na automatyczną dokumentację pomiarów i analizę statystyczną procesów produkcyjnych. Eliminuje to błędy przepisywania i przyspiesza tworzenie protokołów pomiarowych.
| Model | YT-72308 |
| Marka | YATO |
| Zakres pomiarowy | 50-75 mm |
| Dokładność pomiarowa | ±0,002 mm / ±0,0001" |
| Rozdzielczość | 0,001 mm / 0,00005" |
| Materiał wykonania | Stal łożyskowa GCr15 |
| Typ wyświetlacza | Elektroniczny LCD |
| Zasilanie | Bateria 1,55 V (typ SR44) |
| Temperatura pracy | 5-40°C |
| Temperatura przechowywania | -20°C do +60°C |
| Funkcje dodatkowe | Konwersja mm/cal, reset zera, wyjście danych, auto-off |
Mikrometry zewnętrzne produkowane są w zakresach co 25 mm (0-25, 25-50, 50-75, 75-100 mm itd.). Model 50-75 mm przeznaczony jest do pomiarów średnich elementów - większych niż standardowe wałki i mniejszych niż duże tuleje. Przy doborze mikrometru należy upewnić się, że wymiar mierzony mieści się w zakresie przyrządu z marginesem bezpieczeństwa.
Przed pomiarem należy wyzerować mikrometr przy zsuniętych powierzchniach pomiarowych. Element mierzony powinien być czysty i suchy. Docisk wrzeciona reguluje się do momentu wyczucia lekkiego oporu - zbyt silny docisk może odkształcić element lub wpłynąć na dokładność odczytu. Pomiar wykonuje się prostopadle do osi mierzonego detalu.
Mikrometr należy przechowywać w etui ochronnym w temperaturze -20°C do +60°C. Po użyciu powierzchnie pomiarowe wyciera się miękką szmatką i zabezpiecza cienką warstwą oleju ochronnego. Przyrząd nie powinien być narażony na bezpośredni kontakt z wiórami, pyłem ściernym lub substancjami żrącymi.
Zgodnie z wymaganiami systemów jakości, mikrometry używane w kontroli produkcyjnej powinny być kalibrowane w cyklach 6-12 miesięcznych przez akredytowane laboratoria. Weryfikację poprawności wskazań można przeprowadzić przy użyciu wzorców długości (płytki wzorcowe, pierścienie sprawdziany).
Mikrometr zasilany jest baterią SR44 (1,55 V). Funkcja automatycznego wyłączania wydłuża żywotność baterii do około 2000 godzin pracy. Słabnący kontrast wyświetlacza LCD sygnalizuje konieczność wymiany baterii. Zaleca się posiadanie baterii zapasowej w warsztacie.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.