Klucz udarowy, kompozytowy 1/2'', 1356 nm YT-0953 YATO
592,78 zł596,28 zł brutto484,78 zł nettoCiśnienie robocze (wyrażane w barach) – im wyższe, tym mocniejszy karcher i większe możliwości myjki ciśnieniowej. Żeby domyć samochód, wystarczy 110-160 bar. Czy myjka do samochodu niszczy lakier? Tylko jeśli ciśnienie myjki ciśnieniowej będzie za wysokie lub użyjesz karchera na uszkodzoną karoserię. Najlepiej do mycia samochodu wybierz myjkę o średniej mocy, np. myjkę ciśnieniową GEKO G81600.
Rodzaj napędu – jeśli zamierzasz używać myjki ciśnieniowej tylko w pobliżu źródeł prądu, to wystarczy Ci myjka elektryczna. Są jednak sytuacje, gdy będziesz chciał wykorzystać ją na działce lub w miejscu, gdzie nie ma możliwości podłączenia do sieci. Wtedy sprawdzi się myjka wysokociśnieniowa akumulatorowa – taka jak akumulatorowa myjka ciśnieniowa YATO YT-85930.
Rodzaj pompy myjki ciśnieniowej – szukaj raczej takiej, która wykonana jest z aluminium, a nie z plastiku. Polecamy myjki ciśnieniowe marki GEKO lub YATO.
Temperatura wody – niektóre powierzchnie wymagają zastosowania ciepłej wody, a gdy sama woda nie poradzi sobie z trudnymi zabrudzeniami, nawet użycia płynu z detergentem. Większość myjek pracuje nie tylko z zimną wodą, ale zwróć uwagę na zakres temperatur wody, możliwy do stosowania w danej myjce ciśnieniowej. Na rynku są myjki ciśnieniowe, do których możesz podłączyć ciepłą wodę. Istnieje też mocny karcher z podgrzewaniem wody.
Długość węża myjki ciśnieniowej – dla wygody pracy – im dłuższy, tym lepszy. Zwróć jednak uwagę, czy myjka ciśnieniowa ma specjalny schowek lub zwijak na wąż. Bez tego przechowywanie będzie mniej wygodne, a myjka będzie zajmowała więcej miejsca.
Dodatkowe akcesoria do myjki ciśnieniowej – takie dodatki jak podgrzewacz wody (gdy nie możesz podłączyć myjki do ciepłej wody) lub pojemnik na płyn i detergenty, bardzo ułatwiają pracę z karcherem. Ważna jest też dostępność i różnorodność szczotek, dysz i lanc. W zależności od tego, jaką powierzchnię chcesz umyć myjką, musisz wybrać odpowiednią końcówkę (trudno dostępne miejsca, delikatna powierzchnia, np. karoseria samochodu, rynna). W myjce ciśnieniowej przyda się też funkcja AUTO START/ STOP, dzięki której włączenie lub wyłączenie myjki jest kwestią jednego przycisku i sterowanie z lancy.
Podobnym urządzeniem do myjek ciśnieniowych, są myjki warsztatowe, jednak służą do czegoś innego i mają węższe zastosowanie. Jeśli jesteś właścicielem warsztatu samochodowego lub zakładu wulkanizacyjnego, idealnym wyborem będzie elektryczna myjka warsztatowa. Myjka warsztatowa do części rozprawi się z takimi substancjami jak smary, oleje silnikowe, nagary czy opiłki metalowe. W myjkach warsztatowych z obiegiem ciecz robocza pobierana jest przez specjalną pompę w obiegu zamkniętym i podawana pod ciśnieniem do głównego zbiornika. Na ażurowej kuwecie można umieścić nawet kilkanaście narzędzi naraz. Myjka warsztatowa do części najczęściej wyposażona jest również w mniejsze pojemniki, ułatwiające mycie drobniejszych elementów. Metalowa obudowa sprawia, że myjki są bardzo trwałe i solidne, a przy tym łatwe w montażu. Nasze myjki warsztatowe typu wanna zużywają mało wodu, są bardzo wydajne. Zwykła myjka ciśnieniowa typu karcher służy do mycia zewnętrznego, woda spływa wszędzie, co może być kłopotliwe, gdy chcemy umyć np. mocno zabrudzone części samochodowe. Myjka warsztatowa zapewnia nam wystarczającą ilość wody w zamkniętym układzie. Dzięki temu nie zabrudzimy też otoczenia, czego nie zapewni nam myjka ciśnieniowa. Myjka warsztatowa do części znajdzie zastosowanie nie tylko w serwisach samochodowych, ale także, w przydomowych warsztatach majsterkowiczów.
W naszym sklepie znajdziesz też pompę do myjki warsztatowej. Możesz ją łatwo wymienić, gdy poprzednia się zużyje. Kolejny ciekawym akcesorium, jakie podłączysz do myjki warsztatowej do części, jest pędzel z przewodem, który pozwoli Ci na dokładne mycie poszczególnych elementów umieszczanych w myjce.