
Dostępność:Chwilowo niedostępny — zapytaj o termin
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:YT-2972
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083929724
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,17 kg
Materiał:HSS M2
Ilość [szt.]:1
Jednostka:SZT
Rozmiar:M18
Grubość [mm]:18
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 50 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Narzynka do gwintów zewnętrznych wykonana ze stali szybkotnącej HSS M2. Przeznaczona do ręcznego nacinania gwintu metrycznego M18 w metalach żelaznych i nieżelaznych.
Oznaczenie M2 określa stop stali z dodatkiem molibdenu (ok. 5%) i wolframu (ok. 6%), który zapewnia twardość 62-65 HRC po obróbce cieplnej. Materiał zachowuje właściwości skrawne nawet przy podwyższonych temperaturach powstających podczas nacinania gwintu.
Średnica nominalna 18 mm ze skokiem standardowym 2,5 mm. Gwint M18 stosowany w konstrukcjach mechanicznych, maszynach przemysłowych oraz łącznikach o średnim obciążeniu. Średnica otworu pod narzynkę M18: 15,5 mm.
Stal HSS M2 wykazuje twardość wyższą niż standardowe stale narzędziowe, co przekłada się na dłuższą żywotność krawędzi tnących. Narzynka zachowuje geometrię nawet po wielokrotnym użyciu w materiałach o twardości do 900 N/mm².
Szlifowane krawędzie tnące i kontrolowana geometria zębów zapewniają równomierne nacinanie gwintu zgodnie z tolerancją 6H. Wpływa to na dokładność połączeń gwintowych i eliminuje potrzebę dodatkowej obróbki.
| Model | YT-2972 |
| Producent | YATO |
| Typ gwintu | Metryczny ISO |
| Rozmiar gwintu | M18 × 2,5 |
| Materiał | HSS M2 (stal szybkotnąca) |
| Twardość | 62-65 HRC |
| Przeznaczenie | Gwinty zewnętrzne |
| Średnica otworu wyjściowego | 15,5 mm |
| Klasa tolerancji gwintu | 6H |
Przed rozpoczęciem nacinania gwintu należy wykonać otwór o średnicy 15,5 mm. Powierzchnię czołową pręta należy sfazować pod kątem 45° na głębokość 1-2 mm, co ułatwia rozpoczęcie nacinania. Materiał roboczy powinien być zamocowany stabilnie w imadle lub uchwycie.
Narzynkę montuje się w ręcznym kierowniku do narzynek (płaszka). Nacinanie prowadzi się z użyciem środka smarnego: oleju maszynowego dla stali, nafty dla aluminium. Ruch: 1-2 obroty w prawo, pół obrotu w lewo dla łamania wióra. Nacisk powinien być równomierny, bez forsowania narzędzia.
Po zakończeniu pracy narzynkę należy oczyścić z wiórów szczotką drucianą i przemyć benzyną lakową. Przechowywanie w suchym miejscu zapobiega korozji. Okresowe natłuszczanie olejem maszynowym chroni powierzchnię. Unikać uderzeń mechanicznych, które mogą uszkodzić krawędzie tnące.
Narzynka M18 wymaga kierownika (płaszki) z gniazdem dostosowanym do średnicy narzędzia. Standardowo stosuje się płaszki z gniazdem kwadratowym 14 mm lub regulowane. Przed zakupem warto sprawdzić, czy posiadany kierownik obsługuje narzynki w tym rozmiarze.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.