
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:SNG-NM10
Stan magazynowy:
Kod EAN:5902004706955
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,04 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 67 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Narzynka ręczna ze stali szybkotnącej HSS M2 do nacinania precyzyjnych gwintów metrycznych zewnętrznych M10 o skoku 1,5 mm. Narzędzie uniwersalne, przeznaczone do prac warsztatowych i serwisowych, z możliwością użycia ręcznego lub maszynowego.
Stop o wysokiej twardości i odporności na ścieranie, zapewniający długą żywotność ostrza. HSS M2 zawiera wolfram i molibden, co pozwala na nacinanie gwintów w stalach konstrukcyjnych, nierdzewnych i stopowych bez utraty ostrości.
Gwinty nacinane zgodnie z normą DIN 233 w klasie tolerancji 6G charakteryzują się średnim luzem, co zapewnia łatwy montaż połączeń gwintowych przy zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości mechanicznej. Klasa 6G to standard dla typowych zastosowań warsztatowych.
Narzynka może być używana ręcznie z kluczem narzynkowym lub montowana w uchwycie maszynowym, co zwiększa elastyczność pracy. Możliwość nacinania gwintów w miejscach o ograniczonym dostępie oraz w warunkach warsztatowych i terenowych.
Rozmiar M10 ze skokiem drobnym 1,5 mm (zamiast standardowego 1,25 mm dla M10) stosowany w aplikacjach wymagających większej wytrzymałości połączenia lub w elementach cienkościennych. Skok 1,5 mm zapewnia lepsze właściwości samozabezpieczające.
| Producent | SCHMITH |
| Model | SNG-NM10 |
| Rozmiar gwintu | M10 x 1,50 mm |
| Skok gwintu | 1,5 mm |
| Materiał | Stal szybkotnąca HSS M2 |
| Norma | DIN 233 |
| Klasa dokładności | 6G |
| Typ gwintu | Metryczny zwykły, zewnętrzny |
| Kod EAN | 5902004706955 |
| Jednostka sprzedaży | 1 szt. |
Przed użyciem narzynki upewnij się, że średnica pręta odpowiada średnicy rdzenia gwintu M10x1,5. Dla gwintu M10 średnica nominalna wynosi 10 mm, a średnica rdzenia około 8,5 mm. Pręt do nacinania powinien mieć średnicę 9,7-9,9 mm. Zbyt gruby pręt spowoduje nadmierne obciążenie narzędzia, zbyt cienki – luz w połączeniu gwintowym.
Podczas nacinania gwintów stosuj odpowiednie smary tnące – dla stali konstrukcyjnych olej maszynowy lub emulsję, dla stali nierdzewnych specjalistyczne pasty gwintownicze. Nacinaj gwint powoli, co 1-2 obroty cofaj narzędzie o pół obrotu w celu łamania wióra.
Po zakończeniu pracy oczyść narzynkę z wiórów szczotką drucianą, usuń pozostałości smaru i zabezpiecz narzędzie cienką warstwą oleju antykorozyjnego. Przechowuj w suchym miejscu, zabezpieczoną przed uderzeniami mechanicznymi.
Nie stosuj narzynki do nacinania gwintów w materiałach o twardości przekraczającej 35 HRC bez wcześniejszego wyżarzania. Unikaj nadmiernego docisku – narzynka powinna nacinać gwint pod własnym ciężarem przy obracaniu kluczem.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.