
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:YT-1961
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083919619
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,51 kg
Długość [mm]:250
Grubość cięcia [mm]:1,5
Zastosowanie:Blacha
Materiał:CrMo
Kształt:prawe
Jednostka:SZT
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 37 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Nożyce blacharskie prawostronne o długości 250 mm, przeznaczone do cięcia blach stalowych o grubości do 1,5 mm. Wykonane ze stali chromowo-molibdenowej z hartowaniem indukcyjnym ostrzy.
Materiał ostrzy zawiera dodatki chromu i molibdenu, co zwiększa odporność na ścieranie i korozję. Zapewnia utrzymanie ostrości krawędzi tnących podczas wielokrotnego cięcia blach stalowych.
Twardość szczęk 56-62 HRC uzyskana poprzez utwardzanie indukcyjne. Wartość ta zapewnia precyzyjne cięcie bez odkształcania krawędzi blachy, przy jednoczesnej odporności ostrzy na wykruszanie.
Nożyce prawe zaprojektowane są do cięcia z widoczną linią cięcia po lewej stronie ostrza. Górne ostrze przemieszcza się w prawo, co umożliwia precyzyjne prowadzenie wzdłuż zaznaczonej linii osobom praworęcznym.
Długość całkowita narzędzia determinuje siłę docisku i precyzję cięcia. Model 250 mm stanowi kompromis między możliwością wywierania odpowiedniego nacisku a zwinnością podczas pracy w ograniczonej przestrzeni.
| Model | YT-1961 |
| Producent | YATO |
| Długość całkowita | 250 mm |
| Materiał ostrzy | Stal chromowo-molibdenowa |
| Twardość korpusu | 46-52 HRC |
| Twardość szczęk tnących | 56-62 HRC |
| Kierunek cięcia | Prawe (prawostronne) |
| Maksymalna grubość cięcia | 1,5 mm (blacha zimnowalcowana) |
| Rodzaj obróbki termicznej | Hartowanie indukcyjne |
Górne ostrze przesuwa się w prawo podczas cięcia. Linia cięcia widoczna jest po lewej stronie narzędzia. Stosowane do cięcia krzywizn w prawo oraz cięć prostych z widocznością linii po lewej. Oznaczane kolorem żółtym lub czerwonym.
Górne ostrze przesuwa się w lewo. Linia cięcia widoczna po prawej stronie. Przeznaczone do cięcia krzywizn w lewo. Oznaczane kolorem zielonym lub niebieskim.
Ostrza ustawione równolegle, bez bocznego przesunięcia. Stosowane wyłącznie do cięć prostych. Nie nadają się do cięcia krzywizn ze względu na ograniczoną widoczność linii cięcia.
Przed rozpoczęciem pracy należy sprawdzić regulację szczęk tnących. Luz w połączeniu śrubowym powoduje zgniatanie blachy zamiast jej cięcia. Śrubę łączącą należy dokręcić do momentu, gdy ostrza poruszają się płynnie bez nadmiernego oporu.
Podczas cięcia należy ustawiać nożyce prostopadle do powierzchni blachy. Nachylenie narzędzia powoduje odkształcanie krawędzi i utrudnia prowadzenie linii cięcia. Nie należy używać końcówek ostrzy do cięcia materiałów o grubości przekraczającej 1,5 mm.
Po zakończeniu pracy ostrza należy oczyścić z wiórów metalowych i zabezpieczyć cienką warstwą oleju maszynowego. Przechowywanie w suchym miejscu zapobiega korozji powierzchniowej. Nie należy używać nożyc jako dźwigni ani młotka.
Nożyce o twardości 56-62 HRC wymagają ostrzenia na szlifierce z chłodzeniem wodnym. Przegrzanie krawędzi tnącej podczas szlifowania powoduje odpuszczenie stali i utratę twardości. Kąt ostrzenia powinien wynosić około 80-85 stopni.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Klient: SŁ...AK,data zakupu 31-07-2025 08:33
Klient: SŁ...AK,data zakupu 23-04-2025 10:22
Klient: SŁ...AK,data zakupu 22-10-2024 12:45
Klient: SŁ...AK,data zakupu 21-03-2024 08:55
Klient: SŁ...AK,data zakupu 05-09-2022 10:42
Klient: Ba...ak,data zakupu 08-03-2022 11:30
Klient: SŁ...AK,data zakupu 01-03-2022 10:42
Klient: DA...IA,data zakupu 23-04-2021 17:57
Klient: Ba...ak,data zakupu 18-02-2021 11:01
Klient: Mi...ki,data zakupu 24-02-2020 13:39
Klient: SŁ...AK,data zakupu 09-10-2019 11:32
Klient: SŁ...AK,data zakupu 06-08-2019 11:28
Klient: Pa...aj,data zakupu 03-06-2019 12:31
Klient: Mi...ki,data zakupu 05-05-2019 18:40
Klient: Ba...ak,data zakupu 11-04-2019 13:36
Klient: Ba...ak,data zakupu 15-03-2019 08:58