W każdym miejscu pracy, w którym występuje ryzyko urazu głowy należy wyposażyć pracowników w środki ochrony głowy, takie jak kaski. Są to elementy ochrony indywidualnej określone przez przepisy BHP, które mają zapewniać zabezpieczenie przed urazami mechanicznymi czaszki, gdzie ze względu na panujące warunki w miejscu pracy bądź specyfikację stanowiska może dochodzić do zagrożenia zdrowia lub życia pracowników. Ochrona głowy BHP dostępna w ofercie naszego sklepu internetowego obejmuje szeroki wybór kasków ochronnych, mini przyłbic na brodę i nos oraz kasków z przyłbicami. Gwarantujemy szybką wysyłkę zamówionego towaru, bo już w zaledwie 24 h od złożenia zamówienia. Wszystkie produkty znajdujące się w asortymencie dostępne są od ręki, dzięki czemu można szybko wyposażyć miejsce pracy w niezbędne środki ochrony indywidualnej.
Przepisy BHP dokładnie określają, w jakich przypadkach wyposażenie miejsca pracy w środki ochrony głowy jest niezbędne. Są to miejsca, w których występuje ryzyko mechanicznego urazu głowy ze względu na prace na wysokości czy elementy, które spadając mogą doprowadzić do uszkodzenia czaszki, co może spowodować utratę zdrowia lub życia przez osoby przebywające na wyznaczonym obszarze. Dlatego też w odpowiednią ochronę głowy powinny zostać wyposażone nie tylko osoby pracujące na stanowiskach zagrożonych takim ryzykiem, ale również postronne przebywające na terenie niosącym ze sobą ryzyko urazów głowy. W przypadku niektórych stanowisk poza kaskami ochronnymi stosuje się również półmaski przeciwpyłowe, gdyż poza ryzykiem wystąpienia urazów głowy, możliwe jest również uszkodzenie dróg oddechowych w wyniku wdychania pyłów – na przykład podczas prac budowlanych, w kopalniach czy pracach przy instalacjach lub remontach.
Ze względu na specyfikację wykonywanych prac i miejsce, w którym występuje zagrożenie urazu głowy, ochronne nakrycia głowy takie jak kaski znajdują szerokie zastosowanie. Są obowiązkowym elementem wyposażenia podczas wykonywania wszelkich prac budowlanych, remontowych i instalacyjnych, w kopalniach, na magazynach, a także przy niektórych atrakcjach turystycznych, w których konieczne jest wejście na dużą wysokość lub takie, które niosą ze sobą ryzyko osuwania się elementów zabytków lub ich spadania w wyniku naturalnych przyczyn (np. elementów skał, kamieni, fragmentów zabytkowych budynków).