
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:G78444
Stan magazynowy:
Kod EAN:5901477182341
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,20 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 10 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Papier ścierny w uniwersalnej rolce o szerokości 115 mm i długości 3 metrów, przeznaczony do szlifowania drewna, metalu, tworzyw sztucznych oraz lakierów. Gradacja P100 zapewnia równowagę między skutecznością szlifowania a uzyskaniem gładkiej powierzchni.
Ziarnistość P100 (około 125 mikrometrów) znajduje zastosowanie w szlifowaniu pośrednim – usuwa rysy po grubszych gradacjach i przygotowuje powierzchnię pod wykończenie. Nie pozostawia głębokich śladów, jednocześnie efektywnie wyrównuje nierówności.
Szerokość rolki odpowiada standardowym rozmiarom taśm do szlifierek taśmowych oraz szerokości płyt szlifierskich w popularnych szlifierkach oscylacyjnych. Umożliwia samodzielne przycinanie arkuszy na potrzebny wymiar.
Format rolki pozwala na odcinanie arkuszy o dowolnej długości, co eliminuje straty materiału. Wystarczy na kilkanaście do kilkudziesięciu arkuszy w zależności od potrzeb – praktyczne rozwiązanie dla użytkowników wykonujących prace o różnym zakresie.
Papier ścierny nadaje się do obróbki różnych materiałów – drewna twardego i miękkiego, metali nieżelaznych, lakierów, gładzi szpachlowych oraz tworzyw sztucznych. Jedno narzędzie do wielu zastosowań w warsztacie.
| Model | G78444 |
| Producent | GEKO |
| Szerokość rolki | 115 mm |
| Długość rolki | 3 m |
| Gradacja | P100 |
| Rozmiar ziarna | ok. 125 µm |
| Ilość w opakowaniu | 1 szt. |
| Forma | Rolka |
Gradacja P100 znajduje się w środkowym zakresie ziarnistości. Stosuje się ją po wstępnym szlifowaniu gradacjami P60-P80, a przed wykończeniem gradacjami P150-P180. Usuwa ślady po grubszym szlifowaniu, ale sama wymaga jeszcze drobniejszej obróbki przed aplikacją lakieru czy oleju. W przypadku drewna miękkiego może być ostatnim etapem szlifowania przed bejcowaniem.
Przed rozpoczęciem pracy sprawdź, czy powierzchnia jest wolna od gwoździ, wkrętów i innych twardych elementów – mogą uszkodzić ziarna ścierne. Odcinaj arkusze o długości odpowiedniej do narzędzia lub wykonywanej pracy. Podczas szlifowania stosuj równomierny nacisk i poruszaj narzędziem wzdłuż włókien drewna.
Papier ścierny należy przechowywać w suchym miejscu, z dala od wilgoci. Wilgoć powoduje osłabienie podłoża papierowego i zmniejsza skuteczność ziaren. Rolkę warto przechowywać w oryginalnym opakowaniu lub w szczelnym pojemniku.
Papier wymaga wymiany, gdy ziarna ścierne zaczynają się wykruszać, powierzchnia staje się błyszcząca (zatarta), a efektywność szlifowania wyraźnie spada. Kontynuowanie pracy zużytym papierem prowadzi do przegrzewania materiału i powstawania trudnych do usunięcia śladów.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Klient: Ma...to,data zakupu 01-12-2024 21:50
Klient: Ma...to,data zakupu 21-04-2024 21:55