
Dostępność:Dostępny u producenta — wysyłka w 3 dni
Czas wysyłki:3 dni
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:YG-00426
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083004728
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,15 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 19 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Pojemnik gastronomiczny z poliwęglanu o wymiarach zgodnych z normą Gastro Norm PN-EN 631-1:1996. Rozmiar GN 1/6 oznacza, że sześć takich pojemników mieści się w standardowej tacce gastronomicznej 530×325 mm, co zapewnia uniwersalność w profesjonalnych kuchniach.
Poliwęglan charakteryzuje się wytrzymałością mechaniczną przewyższającą standardowe tworzywa. Odporność na pęknięcia i zarysowania przekłada się na długą żywotność w intensywnej eksploatacji gastronomicznej. Materiał nie wchłania zapachów ani smaków, co umożliwia przechowywanie różnych produktów bez ryzyka transferu aromatów.
Pojemnik zachowuje właściwości w szerokim zakresie temperatur. Możliwość stosowania w chłodniach i zamrażarkach do -40°C oraz w kontakcie z gorącymi potrawami do 99°C. Nie jest przeznaczony do bemarów ani pieców konwekcyjno-parowych, gdzie temperatura przekracza dopuszczalne wartości dla poliwęglanu.
Przetłoczenie na obwodzie pojemnika zwiększa sztywność ścianek i zabezpiecza przed deformacją podczas codziennego użytkowania. Zaokrąglone narożniki ułatwiają czyszczenie i eliminują miejsca trudnodostępne, w których mogłyby gromadzić się zanieczyszczenia. Gładkie ranty zwiększają bezpieczeństwo obsługi.
Wewnętrzna skala w litrach umożliwia precyzyjną kontrolę ilości przechowywanej żywności bez konieczności ważenia czy przeliczania. Konstrukcja pozwala na stabilne piętrowanie pojemników, co optymalizuje przestrzeń magazynową w chłodniach i regałach.
| Model | YG-00426 |
| Marka | YATO |
| Norma gastronomiczna | GN 1/6 (PN-EN 631-1:1996) |
| Wymiary zewnętrzne | 176 × 162 × 100 mm (dł. × szer. × wys.) |
| Pojemność | 1,5 l |
| Materiał | Poliwęglan PC |
| Zakres temperatur | od -40°C do +99°C |
| Możliwość mycia w zmywarce | Tak |
| Piętrowanie | Tak |
Norma PN-EN 631-1:1996 (Gastro Norm) standaryzuje wymiary pojemników gastronomicznych, zapewniając ich uniwersalność. Pojemnik GN 1/6 o wymiarach 176×162 mm jest kompatybilny z:
Przed zakupem należy zweryfikować, czy regały chłodnicze, szafy mroźnicze oraz witryny wystawiennicze posiadają prowadnice lub półki dostosowane do normy GN. Większość profesjonalnego sprzętu gastronomicznego produkowanego po 1996 roku jest zgodna z tym standardem.
Standardowe tacki GN 1/1 (530×325 mm) pomieszczą sześć pojemników GN 1/6. Taki układ umożliwia efektywne wykorzystanie przestrzeni w chłodniach szafowych, witrynach chłodniczych oraz na regałach magazynowych.
Poliwęglan wymaga przestrzegania określonych zasad eksploatacji. Pojemniki można myć w zmywarkach gastronomicznych w temperaturze do 85°C. Należy unikać kontaktu z substancjami ściernymi, które mogą zarysować powierzchnię i pogorszyć przezroczystość materiału.
Nie należy używać pojemników w bemarach wodnych ani suchych, gdzie temperatura przekracza 99°C. Poliwęglan w kontakcie z wyższymi temperaturami może ulec deformacji. Do podgrzewania potraw w bemarach należy stosować pojemniki ze stali nierdzewnej lub polipropylenowych materiałów odpornych na temperatury powyżej 100°C.
Gładka powierzchnia poliwęglanu ułatwia usuwanie zabrudzeń. Po każdym użyciu pojemnik należy umyć ciepłą wodą z detergentem. Możliwa jest dezynfekcja chemiczna środkami przeznaczonymi do kontaktu z żywnością. Należy unikać wybielaczy chlorowych, które mogą uszkodzić strukturę materiału.
Przezroczystość poliwęglanu pozwala na wizualną kontrolę zawartości bez konieczności otwierania pojemnika. Skala pojemności naniesiona wewnątrz ułatwia szacowanie ilości produktu, co jest przydatne przy kontroli stanów magazynowych oraz planowaniu zamówień.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.