Dostępność:Chwilowo niedostępny — zapytaj o termin
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:YT-805962
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083115387
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:1,40 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 436 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Lekkie półbuty ochronne klasy S1 PL z podnoskiem z włókna szklanego i elastyczną wkładką antyprzebiciową z aramidu. Trójmateriałowa podeszwa TPU+ETPU+guma łączy amortyzację z odpornością na poślizg na powierzchniach olejowych i detergentem. Spełniają wymagania normy EN 20345.
Włókno szklane jest lżejsze od kompozytu i zajmuje mniej przestrzeni w obszarze palców, co zmniejsza ucisk przy długotrwałym użytkowaniu. Materiał nie absorbuje temperatury otoczenia — but nie wychładza się w mrozie ani nie nagrzewa w upalne dni, w odróżnieniu od podnosków metalowych.
Aramid (ten sam materiał co w kamizelkach kuloodpornych) zapewnia odporność na przebicie ostrymi elementami z naciskiem do 1100 N. W przeciwieństwie do stalowej wkładki nie ogranicza naturalnych zgięć śródstopia podczas chodzenia, co redukuje zmęczenie przy długich zmianach roboczych.
Zewnętrzna warstwa z półprzezroczystego TPU tworzy obwodową poduszkę powietrzną, która amortyzuje obciążenia boczne podczas pracy w niestandardowych pozycjach. Środkowa warstwa z responsywnego ETPU podtrzymuje stopę na całej powierzchni i pochłania drgania. Zewnętrzny bieżnik gumowy z certyfikatem SR zapewnia przyczepność na powierzchniach tłustych i pokrytych detergentem.
Cholewka z tkaniny poliestrowej z warstwą TPU nad obszarem palców łączy lekkość z odpornością mechaniczną. Zintegrowany zapiętek z pianki PU i termoplastycznego TPU — rozwiązanie stosowane w butach sportowych klasy wyczynowej — stabilizuje piętę bez sztywnego wzmocnienia. Półautomatyczne sznurowadła na pokrętło pozwalają na szybką i precyzyjną regulację dopasowania.
| Model | YT-805962 |
| Producent | YATO |
| Seria | Phoenix |
| Rozmiar | 41 |
| Kategoria ochrony | S1 PL |
| Norma | EN 20345 |
| Podnosek | Włókno szklane — odporność na uderzenie 200 J, zgniecenie 15 kN |
| Wkładka antyprzebiciowa | Aramid z nitką antystatyczną — odporność na przebicie do 1100 N |
| Materiał cholewki | Tkanina poliestrowa, warstwa TPU, skóra syntetyczna mikrofibra, zintegrowany zapiętek PU+TPU |
| Materiał podeszwy | TPU + ETPU + guma |
| Odporność na poślizg | SR (powierzchnie z detergentem i substancjami oleistymi) |
| Właściwości podeszwy | Olejoodporna, antyelektrostatyczna, antypoślizgowa |
| Absorpcja uderzeń | Tak — pod piętą |
| Sznurowanie | Półautomatyczne na pokrętło |
| Wkładka wewnętrzna | Popcorn design |
Oznaczenie S1 PL informuje o zakresie ochrony: S1 oznacza zamknięty podnosek odporny na uderzenia i zgniecenia, antyelektrostatyczność oraz absorpcję energii w pięcie. Litera P potwierdza obecność wkładki antyprzebiciowej, a litera L — lekką konstrukcję buta. Przy wyborze obuwia ochronnego należy sprawdzić, czy wymagania stanowiskowej oceny ryzyka zawodowego pokrywają się z oznaczeniami widocznymi na wewnętrznej etykiecie buta zgodnej z EN 20345.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.