
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:SSC-HT08
Stan magazynowy:
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:1,20 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 278 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Stolarski ścisk szybkomocujący z kutą matrycowo konstrukcją całostalową. Mechanizm dźwigniowy eliminuje konieczność wielokrotnego obracania śruby, przyspieszając proces mocowania kilkukrotnie w porównaniu z tradycyjnymi ściskami gwintowanymi.
System dźwigniowy pozwala na błyskawiczne dociskanie i zwalnianie elementów bez wielokrotnego kręcenia śrubą. Oszczędza czas przy seriach powtarzalnych operacji — wystarczy kilka ruchów dźwignią zamiast dziesiątek obrotów gwintu.
Kucie matrycowe zapewnia jednorodną strukturę materiału bez słabych punktów spawanych. Wyeliminowanie połączeń spawanych zwiększa wytrzymałość na obciążenia skrętne i zginające, typowe przy docisku nierównomiernym lub ekscentrycznym.
Szyna prowadząca i stopa dościskowa stanowią jeden element bez połączeń. Konstrukcja ta eliminuje luz i możliwość odkształcenia w miejscu połączenia, co ma znaczenie przy długotrwałym docisku materiałów twardych lub przy pracy z dużymi siłami.
Kształt profilu szyny równomiernie rozkłada siły nacisku na całej długości ramienia. Zapobiega to lokalnym odkształceniom materiału obrabianego, zwłaszcza gdy punkt docisku znajduje się daleko od zacisku — istotne przy klejeniu płaskich powierzchni.
| Producent | SCHMITH |
| Model | SSC-HT08 |
| Rozpiętość (szerokość szczęk) | 100 mm |
| Wysięg (głębokość docisku) | 200 mm |
| Typ mechanizmu | Szybkomocujący dźwigniowy |
| Materiał konstrukcji | Stal narzędziowa kuta matrycowo |
| Jednostka sprzedaży | 1 szt. |
| Ilość w opakowaniu zbiorczym | 4 szt. |
| Kod EAN | 5902004739397 |
Rozpiętość 100 mm określa maksymalną szerokość elementu, który można zamocować między szczękami. Wysięg 200 mm to odległość od krawędzi stołu lub podstawy, na jaką sięga docisk — istotne przy mocowaniu większych płyt, gdzie punkt docisku musi być oddalony od krawędzi.
Przed pierwszym użyciem sprawdź swobodny ruch mechanizmu dźwigniowego i brak zanieczyszczeń na prowadnicy. Unikaj przekraczania maksymalnej rozpiętości — wymuszanie docisku poza zakresem może odkształcić mechanizm.
Po zakończeniu pracy oczyść prowadnicę z pyłu i wiórów. Stal narzędziowa jest odporna na korozję, ale długotrwały kontakt z wilgocią w nieogrzewanym pomieszczeniu może prowadzić do powierzchniowego utleniania — w takich warunkach zaleca się ochronę olejem maszynowym.
Sprawdzaj okresowo stan stopy dościskowej — lokalne wgniecenia mogą powstawać przy wielokrotnym docisku twardych materiałów w tym samym miejscu. W razie potrzeby wyrównaj powierzchnię lub użyj podkładek ochronnych.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Klient: Ja...ki,data zakupu 23-06-2023 12:52