
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 14,99 zł
Numer katalogowy:KD1875
Stan magazynowy:
Kod EAN:5903957007311
Waga:7,50 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 644 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
KD1875 to spawarka inwertorowa zasilana z sieci 230V, łącząca trzy metody spawania w jednej obudowie: MIG (z drutem samoosłonowym FLUX), MMA (elektrodą otuloną) oraz LIFT TIG (spawanie wolframowe z zajarzeniem przez dotyk). Układ sterowania oparty na tranzystorach IGBT zapewnia stabilność łuku w całym zakresie regulacji prądu od 20 do 250A.
Tranzystory IGBT (Insulated Gate Bipolar Transistor) to standard w spawarkach inwertorowych klasy profesjonalnej. Umożliwiają szybkie przełączanie częstotliwości, co przekłada się na stabilny łuk elektryczny, mniejsze straty energii oraz mniejszą masę i gabaryty urządzenia w porównaniu z transformatorami tradycyjnymi.
Cykl pracy 60% przy 250A oznacza, że urządzenie może pracować przez 6 minut w każdym 10-minutowym oknie przy maksymalnym prądzie. Przy 190A cykl wynosi 100% — spawarka może pracować bez przerwy, co ma znaczenie przy dłuższych spoinach i pracy seryjnej.
Tryb MIG w tym urządzeniu obsługuje wyłącznie drut samoosłonowy FLUX (szpulki 1 kg, średnica 0,8 lub 0,9 mm). Drut FLUX zawiera topnik w rdzeniu, który podczas spawania wytwarza osłonę gazową — eliminuje to konieczność stosowania zewnętrznego gazu (CO2 lub mieszanki Ar/CO2), co upraszcza logistykę pracy w terenie.
Wbudowany wyświetlacz LCD pokazuje aktualne nastawy prądu, co ułatwia powtarzalne ustawianie parametrów przy zmianie materiału lub grubości spawanego elementu. Zakres regulacji wynosi 20–250A dla trybów MIG i MMA.
Wymiary 240 × 100 × 150 mm i masa 7,5 kg pozwalają na transport urządzenia bez dodatkowego wózka. Spawarka mieści się w standardowej torbie narzędziowej, co jest istotne przy pracach serwisowych lub montażowych realizowanych w różnych lokalizacjach.
Klasa IP21 oznacza ochronę przed ciałami stałymi o średnicy powyżej 12,5 mm oraz przed pionowo spadającymi kroplami wody. Urządzenie nadaje się do pracy w warsztatach i na placach budowy, jednak nie powinno być eksponowane na deszcz ani wilgotne środowisko bez dodatkowej osłony.
| Model | KD1875 |
| Typ urządzenia | Spawarka inwertorowa MIG / MMA / LIFT TIG 3w1 |
| Napięcie zasilania | 230V / 50–60Hz |
| Maks. prąd spawania | 250A |
| Zakres regulacji prądu (MIG/MMA) | 20–250A |
| Cykl pracy 100% | 190A |
| Cykl pracy 60% | 250A |
| Zakres elektrod (MMA) | 1,6–4,0 mm |
| Obsługiwane szpulki drutu | 1 kg, średnica 0,8 / 0,9 mm (FLUX) |
| Technologia inwertera | IGBT |
| System chłodzenia | Wentylator |
| Wyświetlacz | LCD |
| Stopień ochrony | IP21 |
| Wymiary (D × S × W) | 240 × 100 × 150 mm |
| Waga | 7,5 kg |
| Gwarancja | 12 miesięcy |
Spawarka KD1875, zintegrowany uchwyt spawalniczy MIG, uchwyt spawalniczy MMA, uchwyt masy MMA/MIG, szpula drutu spawalniczego FLUX, młotek ze szczotką do żużla, tarcza ochronna z szybą, łuska spawalnicza, instrukcja obsługi w języku polskim.
Przed uruchomieniem należy upewnić się, że napięcie zasilania wynosi 230V i że obwód jest zabezpieczony bezpiecznikiem o odpowiednim amperażu — przy pracy z prądem 250A zalecane jest zasilanie z dedykowanego obwodu. Urządzenie chłodzone jest wentylatorem wewnętrznym — kratki wentylacyjne powinny być drożne i oddalone od ścian oraz innych urządzeń o co najmniej 20–30 cm.
Po zakończeniu pracy należy odczekać kilka minut przed wyłączeniem, aby wentylator odprowadził nagromadzone ciepło. Regularnie — co kilka miesięcy przy intensywnym użytkowaniu — warto przedmuchać wnętrze sprężonym powietrzem w celu usunięcia pyłu metalicznego i zanieczyszczeń, które mogą zakłócać pracę układów elektronicznych.
Drut FLUX przechowywany w otwartej szpuli wchłania wilgoć, co pogarsza jakość spoiny. Niewykorzystaną szpulę należy przechowywać w szczelnym opakowaniu lub worku z pochłaniaczem wilgoci.
Urządzenie obsługuje elektrody otulone w zakresie 1,6–4,0 mm (MMA) oraz drut samoosłonowy FLUX na szpulkach 1 kg o średnicy 0,8 lub 0,9 mm. Szpulki o większej masie (5 kg) nie pasują do uchwytu podajnika. Przy wyborze elektrody do MMA należy dopasować jej typ do spawanego materiału — elektrody zasadowe (np. E7018) do stali konstrukcyjnej, elektrody rutylowe (np. E6013) do spawania w różnych pozycjach.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.