
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:SCH04D20006
Stan magazynowy:
Kod EAN:5902004775241
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 120 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tarcza szlifierska typu TURBO U o średnicy 125 mm, przeznaczona do obróbki materiałów kamiennych i budowlanych. Konstrukcja z segmentami diamentowymi umożliwia efektywne usuwanie naddatków oraz wyrównywanie powierzchni pionowych i poziomych.
Segmenty diamentowe ułożone w konfiguracji turbinowej zapewniają efektywne odprowadzanie pyłu i materiału. Konstrukcja typu U oznacza specjalny profil segmentów, który zwiększa powierzchnię kontaktu z obrabianym materiałem, przyspieszając proces szlifowania.
Standard montażowy M14 jest uniwersalnym rozwiązaniem stosowanym w szlifierkach kątowych. Tarcza montuje się bezpośrednio na wrzecionie bez dodatkowych adapterów. Przed montażem należy sprawdzić, czy szlifierka posiada gwint M14 oraz czy średnica tarczy jest zgodna z możliwościami urządzenia.
Tarcza może pracować w obu trybach. Szlifowanie na mokro redukuje zapylenie i temperatura obróbki, co wydłuża żywotność segmentów diamentowych. Praca na sucho jest możliwa przy krótszych sesjach roboczych i wymaga odpowiedniego odpylania stanowiska.
Maksymalna prędkość 12 200 obr/min odpowiada prędkości liniowej 80 m/s przy średnicy 125 mm. Nie należy przekraczać tego parametru, ponieważ wyższe obroty mogą prowadzić do uszkodzenia tarczy lub jej rozerwania. Przed użyciem należy sprawdzić, czy szlifierka nie przekracza dopuszczalnej prędkości.
| Model | SCH04D20006 |
| Producent | Schmith |
| Średnica tarczy | 125 mm |
| Gwint montażowy | M14 |
| Typ tarczy | TURBO U |
| Maksymalna prędkość obrotowa | 12 200 obr/min (80 m/s) |
| Tryb pracy | Na sucho / na mokro |
| Przeznaczenie | Szlifowanie materiałów kamiennych i budowlanych |
Tarcza jest przeznaczona do szlifierek kątowych o średnicy tarczy 125 mm z gwintem M14. Przed zakupem należy sprawdzić, czy urządzenie nie przekracza maksymalnej prędkości 12 200 obr/min. Większość standardowych szlifierek 125 mm pracuje w zakresie 10 000-12 000 obr/min, co mieści się w bezpiecznych granicach.
Przed pierwszym użyciem należy sprawdzić, czy tarcza nie ma pęknięć ani uszkodzeń mechanicznych. Montaż wykonuje się przy odłączonym zasilaniu, dokręcając tarczę zgodnie z kierunkiem obrotów szlifierki. Podczas pracy należy unikać nadmiernego docisku, który może prowadzić do przegrzania segmentów diamentowych.
W przypadku pracy na mokro zaleca się stały dopływ wody do strefy cięcia. Praca na sucho wymaga częstych przerw na ochłodzenie tarczy. Po zakończeniu pracy tarczę należy oczyścić z pyłu i pozostałości materiału. Przechowywanie powinno odbywać się w suchym miejscu, z dala od wilgoci.
Zużycie tarczy objawia się spadkiem wydajności szlifowania oraz zwiększonym nagrzewaniem. Segmenty diamentowe zużywają się równomiernie – gdy ich wysokość znacząco się zmniejszy, tarcza wymaga wymiany. Nie należy używać tarczy po przekroczeniu jej żywotności, ponieważ może to prowadzić do nierównej obróbki lub uszkodzenia materiału.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.