
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:21250
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083212505
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,09 kg
Zastosowanie:metal
Średnica [mm]:12,5
Jednostka:SZT
Materiał:HSS
Uchwyt:Walcowy
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 6 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Wiertło spiralne wykonane ze stali szybkotnącej HSS o średnicy 12,5 mm, przeznaczone do wiercenia otworów w metalach kolorowych i żelaznych. Stal HSS zapewnia odporność na wysoką temperaturę generowaną podczas wiercenia oraz wydłuża żywotność ostrza.
HSS (High Speed Steel) to stal narzędziowa zawierająca dodatki wolframu, molibdenu i chromu. Charakteryzuje się twardością zachowaną nawet w temperaturze do 600°C, co pozwala na wiercenie z wyższymi prędkościami obrotowymi bez utraty ostrości ostrza.
Średnica robocza 12,5 mm odpowiada standardowym wymaganiom dla montażu śrub M12 oraz wykonywania otworów pod nity i kołki. Wiertło współpracuje z uchwytami wiertarek o pojemności od 13 mm wzwyż.
Spiralne rowki odprowadzają wióry z otworu podczas wiercenia, zapobiegając ich zaklinowaniu. Kąt natarcia ostrza dostosowany do obróbki metali zapewnia efektywne skrawanie przy zachowaniu stabilności wiertła.
Wiertło nadaje się do obróbki stali konstrukcyjnej, stali nierdzewnej, aluminium, miedzi, mosiądzu oraz żeliwa. Może być stosowane zarówno w wiertarkach stacjonarnych, jak i ręcznych.
| Średnica nominalna | 12,5 mm |
| Materiał | HSS (stal szybkotnąca) |
| Model | 21250 |
| Producent | STHOR |
| Typ wiertła | spiralne do metalu |
| Typ chwytu | cylindryczny |
Dla stali konstrukcyjnej zalecana prędkość obrotowa wynosi 400-600 obr/min, dla aluminium 1200-1800 obr/min. Stosowanie płynu chłodząco-smarującego wydłuża żywotność wiertła i poprawia jakość otworu. Podczas wiercenia należy stosować równomierny, umiarkowany nacisk.
Wiertło o średnicy 12,5 mm wymaga wiertarki z uchwytem o pojemności minimum 13 mm. Standardowe wiertarki udarowe i bezudarowe z uchwytem szybkomocującym obsługują tę średnicę. Przed montażem należy sprawdzić zakres zacisku uchwytu.
Podczas pracy z wiertłem HSS obowiązuje stosowanie okularów ochronnych, rękawic roboczych oraz zabezpieczenie obrabianego elementu w imadle lub uchwycie. Należy unikać wiercenia bez chłodzenia w stalach trudnoskrawalnych, co może prowadzić do przegrzania i utraty twardości ostrza.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.