
Dostępność:Chwilowo niedostępny — zapytaj o termin
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:SWCO-8,0
Stan magazynowy:
Kod EAN:5902004701318
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,04 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 31 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Specjalistyczne narzędzie skrawające ze stopu stali z 6% dodatkiem kobaltu, przeznaczone do obróbki materiałów trudnoskrawalnych. Powłoka tlenkowa na rowkach wiórowych zapewnia efektywne odprowadzanie urobku podczas wiercenia stali utwardzanych.
Dodatek kobaltu zwiększa twardość i odporność na wysoką temperaturę powstającą podczas skrawania. Wiertło zachowuje ostrość dłużej niż standardowe narzędzia HSS, co przekłada się na większą liczbę otworów przed koniecznością ostrzenia.
Warstwa tlenku nałożona na powierzchnię rowków wiórowych redukuje tarcie i ułatwia odprowadzanie wiórów z otworu. Zapobiega to zakleszczeniu się materiału i przegrzaniu narzędzia podczas pracy z materiałami ciągliwymi.
Proces hartowania i odpuszczania dostosowany do składu chemicznego stopu zapewnia równowagę między twardością krawędzi skrawających a odpornością rdzenia na złamania. Zwiększa to żywotność wiertła przy obróbce materiałów o wytrzymałości powyżej 900 N/mm².
Cylindryczny trzpień o stałej średnicy umożliwia mocowanie w standardowych uchwytach wiertarskich. Konstrukcja zapewnia stabilność podczas pracy i minimalizuje bicie promieniowe, co wpływa na dokładność wymiarową otworów.
| Model | SWCO-8,0 |
| Średnica nominalna | 8,0 mm |
| Materiał | HSS-Co (stal szybkotnąca z kobaltem) |
| Zawartość kobaltu | 6% |
| Typ uchwytu | Walcowy |
| Powłoka powierzchniowa | Tlenkowa (na rowkach wiórowych) |
| Przeznaczenie | Stal kwasoodporna, nierdzewna, żaroodporna, żeliwo >900 N/mm² |
Parametr ten określa maksymalne naprężenie rozciągające, jakie materiał może wytrzymać przed zniszczeniem. Wartość 900 N/mm² odpowiada 90 kg/mm² i charakteryzuje stale konstrukcyjne o podwyższonej wytrzymałości oraz żeliwa sferoidalne. Standardowe wiertła HSS bez dodatku kobaltu tracą ostrość przy obróbce takich materiałów.
Podczas wiercenia materiałów trudnoskrawalnych należy stosować niższe prędkości obrotowe niż przy standardowej stali konstrukcyjnej. Dla średnicy 8 mm w stali nierdzewnej zalecana prędkość to około 400-600 obr/min (w zależności od mocy wiertarki). Konieczne jest stosowanie chłodziwa lub smaru skrawającego — zapobiega to nadmiernemu nagrzewaniu i przedwczesnemu stępieniu krawędzi.
Posuw powinien być równomierny, bez forsowania narzędzia. Przy wyjmowaniu wiertła z głębokiego otworu warto okresowo cofać je przy włączonym obrocie, aby usunąć wióry. Po zakończeniu pracy należy oczyścić rowki z wiórów i zabezpieczyć narzędzie przed korozją.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Klient: Mi...ki,data zakupu 01-05-2024 21:34