
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:G37020
Stan magazynowy:
Kod EAN:5901477154249
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 24 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Wiertło spiralne do metalu ze stali szybkotnącej HSS-CO M35 z 5% dodatkiem kobaltu. Przeznaczone do wiercenia w stalach konstrukcyjnych, nierdzewnych oraz stopach metali nieżelaznych zgodnie z normą DIN 338.
Dodatek kobaltu zwiększa twardość i odporność termiczną wiertła, co pozwala na pracę w wyższych temperaturach bez utraty ostrości krawędzi tnącej. Rozwiązanie szczególnie przydatne przy wierceniu stali trudnoskrawalnych i materiałów o podwyższonej twardości.
Precyzyjnie szlifowane rowki spiralne zapewniają efektywne odprowadzanie wiórów z otworu oraz zmniejszają tarcie podczas wiercenia. Przekłada się to na czystsze otwory i dłuższą żywotność narzędzia.
Specjalne szlifowanie wierzchołka pod kątem 125° eliminuje konieczność wcześniejszego punktowania materiału. Wiertło samo centruje się w miejscu wiercenia, co przyspiesza pracę i zwiększa dokładność pozycjonowania otworów.
Standardowe wymiary według normy DIN 338 gwarantują kompatybilność z uchwytami wiertarskimi oraz powtarzalność wymiarów. Uchwyt cylindryczny pasuje do wszystkich standardowych wkrętarek i wiertarek.
| Model | G37020 |
| Materiał wiertła | HSS-CO M35 (stal szybkotnąca z kobaltem) |
| Zawartość kobaltu | 5% |
| Średnica wiertła | 2,0 mm |
| Typ uchwytu | Cylindryczny |
| Kąt wierzchołka | 125° (dwustopniowy, szlifowany) |
| Typ spirali | Szlifowana |
| Norma | DIN 338 |
HSS (High Speed Steel) to stal szybkotnąca zdolna do pracy w wysokich temperaturach. Oznaczenie CO wskazuje na dodatek kobaltu, a M35 to konkretny gatunek stali zawierający 5% kobaltu. Taki skład zapewnia twardość na poziomie 65-68 HRC oraz odporność na temperatury do 600°C, co znacząco wydłuża żywotność narzędzia w porównaniu do standardowych wierteł HSS.
Podczas wiercenia zaleca się stosowanie chłodziwa lub oleju skrawającego, szczególnie przy pracy z materiałami o dużej twardości. Chłodzenie zapobiega przegrzaniu wiertła i przedłuża jego żywotność. Prędkość obrotowa powinna być dostosowana do wierconych materiałów – dla stali konstrukcyjnych około 1800-2400 obr/min, dla stali nierdzewnych 900-1200 obr/min.
Po zakończeniu pracy wiertło należy oczyścić z wiórów i zabezpieczyć przed wilgocią. Regularne sprawdzanie ostrości krawędzi tnącej pozwala uniknąć nadmiernego zużycia i pogorszenia jakości otworów. Tępe wiertło generuje więcej ciepła i może uszkodzić obrabiany materiał.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.