
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:G37055
Stan magazynowy:
Kod EAN:5901477154317
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,01 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 90 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Wiertło spiralne wykonane ze stali szybkotnącej HSS-CO M35 z 5% dodatkiem kobaltu, przeznaczone do wiercenia w metalach. Wierzchołek szlifowany 2-stopniowo pod kątem 125° eliminuje konieczność punktowania, szlifowana spirala zapewnia efektywne odprowadzanie wiórów.
Dodatek 5% kobaltu zwiększa twardość i odporność na temperatury powyżej 600°C. Stop ten zachowuje właściwości tnące nawet przy intensywnym wierceniu w twardych stalach, gdzie standardowe wiertła HSS szybko tracą ostrość.
Dwustopniowe szlifowanie pod kątem 125° tworzy samopozycjonującą się krawędź, która eliminuje zjawisko "uciekania" wiertła po powierzchni. Umożliwia rozpoczęcie wiercenia bez wcześniejszego punktowania lub użycia przyrządu centrującego.
Precyzyjnie szlifowane rowki spiralne zapewniają dokładność wymiarową otworu oraz efektywne odprowadzanie wiórów z głębokich otworów. Zmniejsza to ryzyko zakleszczenia wiertła i przegrzania strefy skrawania.
Wiertło wykonane zgodnie z normą DIN 338 dla wierteł spiralnych z uchwytem walcowym. Gwarantuje powtarzalność wymiarów i kompatybilność z uchwytami wiertarskimi według standardów przemysłowych.
| Model | G37055 |
| Średnica nominalna | 5,5 mm |
| Materiał | HSS-CO M35 (stal szybkotnąca kobaltowa) |
| Zawartość kobaltu | 5% |
| Typ uchwytu | Cylindryczny (walcowy) |
| Kąt wierzchołka | 125° (szlifowany 2-stopniowo) |
| Norma wykonania | DIN 338 |
| Rodzaj spirali | Szlifowana |
Średnica 5,5 mm to wymiar metryczny typowo stosowany pod gwintowanie M6 lub M7. Przy wierceniu pod gwint należy dobrać średnicę zgodnie z tabelami dla danego rodzaju gwintu (metryczny, calowy) i klasy tolerancji. Dla gwintu M6 zalecana średnica wiertła to 5,0 mm, dla M7 — 6,0 mm. Wiertło 5,5 mm może służyć jako otwór przelotowy pod śruby M5.
Wiertła kobaltowe wymagają stosowania odpowiednich parametrów skrawania. Zalecane prędkości obrotowe dla średnicy 5,5 mm: stal konstrukcyjna 1200-1500 obr/min, stal nierdzewna 800-1000 obr/min, aluminium 2500-3000 obr/min. Należy stosować chłodzenie emulsją lub olejem skrawającym, szczególnie przy wierceniu w stalach nierdzewnych.
Po użyciu wiertło należy oczyścić z wiórów i zabezpieczyć przed wilgocią. Przechowywanie w opakowaniu ochronnym lub stojaku zapobiega uszkodzeniu krawędzi tnących. Przy intensywnym użytkowaniu możliwe jest przeszlifowanie wiertła z zachowaniem oryginalnych kątów.
Standardowe wiertła HSS (High Speed Steel) zawierają głównie wolfram, molibden i wanad. Dodatek kobaltu w HSS-CO zwiększa twardość na gorąco — wiertła zachowują ostrość w temperaturach do 600°C, podczas gdy HSS traci właściwości już przy 200-250°C. To przekłada się na dłuższą żywotność przy wierceniu w twardych materiałach i przy wyższych prędkościach skrawania.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.