
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 14,99 zł
Numer katalogowy:YT-60379
Stan magazynowy:
Kod EAN:5906083048135
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:6,75 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 725 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Wiertło koronowe YATO YT-60379 to narzędzie przeznaczone do wiercenia otworów o średnicy 182 mm w betonie, żelbecie i silikatach. Wyposażone w laserowo spawane segmenty diamentowe oraz warstwę miękkiego kobaltu, umożliwia pracę zarówno na sucho, jak i na mokro.
Technologia spawania laserowego zapewnia trwałe połączenie segmentów z korpusem wiertła. Zwiększa to odporność na przegrzanie podczas wiercenia w betonie zbrojonym, gdzie wiertło styka się z prętami stalowymi. Spawanie laserowe eliminuje ryzyko oderwania segmentów przy intensywnej pracy.
Dodatek kobaltu w matrycy segmentów umożliwia wiercenie bez konieczności montażu wiertnicy na statywie. Wiertło można prowadzić ręcznie, co przyspiesza pracę przy mniej wymagających otworach. Miękka matryca zapewnia lepsze chłodzenie i szybsze wiercenie w materiałach o średniej twardości.
Gwint 5/4" stanowi standard w wiertnicach elektrycznych i spalinowych dostępnych na rynku. Wiertło pasuje do większości profesjonalnych urządzeń marek takich jak Hilti, Makita, DeWalt czy Bosch. Przed zakupem warto sprawdzić typ gwintu w posiadanej wiertnicy.
Wiertło przystosowane do pracy z chłodzeniem wodnym oraz bez niego. Wiercenie na mokro wydłuża żywotność segmentów i przyspiesza pracę w twardym betonie. Wiercenie na sucho sprawdza się przy krótszych otworach, gdzie podłączenie instalacji wodnej jest utrudnione.
| Model | YT-60379 |
| Producent | YATO |
| Średnica wiertła | 182 mm |
| Długość robocza | 430 mm |
| Typ gwintu | 5/4" (standardowy) |
| Rodzaj segmentów | Diamentowe, laserowo spawane |
| Materiały do wiercenia | Beton, żelbet, silikaty |
| Metoda wiercenia | Na sucho / na mokro |
| Dodatkowa warstwa | Miękki kobalt w segmentach |
Przed rozpoczęciem wiercenia należy sprawdzić mocowanie wiertła w uchwycie wiertnicy – luz może prowadzić do bicia i uszkodzenia gwintu. Przy wierceniu na mokro należy podłączyć przewód doprowadzający wodę do wiertła. Zaleca się rozpoczęcie wiercenia pod kątem 45 stopni, a następnie stopniowe wyprostowanie wiertnicy do pozycji prostopadłej, co zapobiega ześlizgiwaniu się wiertła.
Po zakończeniu pracy wiertło należy oczyścić z resztek betonu i osadu. Segmenty diamentowe warto sprawdzić pod kątem równomiernego zużycia – nierównomierne ścieranie może wskazywać na nieprawidłowy docisk lub uszkodzony łożysko wiertnicy. Gwint mocujący należy zabezpieczyć przed korozją poprzez nałożenie cienkiej warstwy smaru lub oleju.
Wiercenie otworów o średnicy 182 mm wymaga użycia wiertnicy o mocy minimum 2500 W. Operator powinien używać rękawic antywibracyjnych oraz ochraniaczy słuchu. Przy wierceniu w ścianach należy upewnić się, że w miejscu wiercenia nie przebiegają przewody elektryczne ani rury – pomocne są detektory instalacji. Wiercenie w żelbecie generuje duże obciążenia, dlatego wiertnica powinna być stabilnie podparta lub zamontowana na statywie.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Klient: Ma...ki,data zakupu 18-04-2023 21:41