
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:G61616
Stan magazynowy:
Kod EAN:5901477112331
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:0,10 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 11 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Wiertło z systemem mocowania SDS-Plus przeznaczone do wiercenia w betonie, betonie zbrojonym i murze. Wyposażone w wkładkę z węglika wolframu, zapewnia trwałość podczas prac w twardych materiałach budowlanych.
Standard stosowany w wiertarkach udarowych o mocy do 5 kg. Średnica chwytu wynosi 10 mm, co zapewnia kompatybilność z najpopularniejszymi modelami wiertarek Bosch, Makita, DeWalt i innych producentów. Chwyt umożliwia szybką wymianę narzędzi bez użycia kluczy.
Ostrze wykonane z węglika wolframu (widia) charakteryzuje się twardością znacznie przewyższającą stal. Materiał ten zachowuje ostrość nawet podczas długotrwałego wiercenia w betonie zbrojonym, gdzie kontakt z prętami zbrojeniowymi powoduje intensywne zużycie.
Otwory o średnicy 16 mm stosuje się przy montażu kołków rozporowych M12, instalacji rur oraz przewodów elektrycznych. Średnica ta pozwala na wykonanie otworów pod typowe instalacje budowlane przy zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości materiału.
Korpus wiertła wykonany ze stali narzędziowej zapewnia sztywność podczas pracy i odprowadza ciepło generowane podczas wiercenia. Spiralne rowki służą do usuwania urobku z otworu, co zapobiega zakleszczeniu narzędzia.
| Model | G61616 |
| Średnica wiertła | 16 mm |
| Długość całkowita | 160 mm |
| System mocowania | SDS-Plus (10 mm) |
| Materiał ostrza | Węglik wolframu (widia) |
| Materiał korpusu | Stal narzędziowa |
| Przeznaczenie | Beton, beton zbrojony, mur, kamień |
Wiertło wymaga wiertarki udarowej z uchwytem SDS-Plus. Standardowy uchwyt wiertarski nie jest kompatybilny z tym systemem mocowania. Należy sprawdzić oznaczenie na wiertarce przed zakupem – większość wiertarek udarowych o mocy 600-1200 W posiada ten typ uchwytu.
Podczas wiercenia w betonie zbrojonym należy stosować tryb wiercenia udarowego. W przypadku trafienia w pręt zbrojeniowy zaleca się wyłączenie trybu udaru i kontynuowanie pracy w trybie wiercenia obrotowego. Chłodzenie wodą przedłuża żywotność wkładki widiowej, szczególnie przy głębokich otworach.
Po zakończeniu pracy należy oczyścić wiertło z pyłu betonowego i sprawdzić stan wkładki widiowej. Rowki spiralne powinny być drożne – zatkanie urobkiem powoduje przegrzewanie narzędzia. Przechowywanie w suchym miejscu zapobiega korozji korpusu stalowego.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.